/#y /&5~ Bijlage B. 14 De urinoirs met olie afsluiting voldoen goed, terwijl de privaten (water-closets) geheel stankvrij zijn. Door den Inspecteur van de Volksgezondheid Dr. J. C. J. van der Hagen is verzocht mededeeling te willen doen omtrent verordeningen of voorschriften betreffende het geneeskundig-hygiënisch toezicht op de scholen. Bericht is, dat er geen geldende verordeningen of voor schriften omtrent dit punt bestaanterwijl in de algenieene politieverordening slechts eenige voorschriften voorkomen, waardoor het mogelijk is, kinderen lijdende aan mazelen, kinkhoest, besmettelijk hoofdzeer, schurft, besmettelijke oogziekte, bof, waterpokken, roode hond, besmettelijke huid- en haarziekte en wondroos van de scholen te weren, terwijl kinderen en onderwijzers uit een gezin, waarin mazelen voorkomen, de school niet mogen bezoeken. b. Fabrieken en werkplaatsen. Ingevolge de Hinderwet is door de Commissie i:i de volgende gevallen advies uitgebracht. 1. Het in gebruik nemen van een gasmotor van 10 P.K. voor het in beweging brengen van vleeschmachines in het perceel aan de Waterstraat, No. 35. 2. De oprichting van een grof- en kachelsmederij in het perceel aan het Oudewand, No. 50. 3. Het plaatsen van een gasmoter van 8 P.K. in het perceel aan de Kruisstraat, No. 12, in de Hoven voor het drijven van een dorschmachine. 4. Het oprichten van een kuiperij in het perceel Barl- heze, No. 46. Bijlage B. 15 5. De uitbreiding van de vleeschwarenfabriek en rooke- rij aan de Waterstraat, No. 35. 6. Het oprichten van een slachtplaats van vee in het perceel aan de Beekstraat, No. 10. 7. Het oprichten van een bewaarplaats van lompen en beenderen op een terrein bij den IJssel aan de Noorder haven. 8. Het oprichten van eene bakkerij en het plaatsen van een oven in het perceel aan de Lange Hofstraat, No. 15. 9. De uitbreiding van een door gaskracht gedreven wagenmakerij in het perceel aan de Bornhovestraat, No. 47. 10. Het oprichten van een door een gasmotor van 1 P. K. gedreven zagerij van lijsten in het perceel aan de Beukerstraat, No. 19. 11. De uitbreiding van eene door gaskracht gedreven drukkerij aan de Roodetorenstraat, No. 19. 12. Het oprichten van een door een gasmotor van 14 P. K. gedreven zuivelfabriek en melkinrichting aan de Kattenhavestraat. 13. De uitbreiding van een zeepfabriek aan den Marsch- weg, No. 1. 14. Het in gebruik nemen van eene stoommachine en een stoomketeltje voor het in beweging brengen van meng- molens en het verwarmen van kookpotten in een op te richten fabrieksgebouw op het Hoornwerk. 15. De oprichting van eene rookerij in een tuin, uit komend aan de Vaaltstraat.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 94