66 In de maanden Januari, Augustus—December was de waterstand laag en gedurende October, November en December zeer laag, waardoor de scheepvaart veel belemmering ondervond en in November bijna geheel gestremd werd. 127 dagen werden waterstanden waargenomen boven den Middelbaren Rivierstand (M.R. =4,56 M.-| N.A.P.) De hoogste stand werd waargenomen op 31 Mei 6,82 M. -)- N.A.P. of 2,26 M. boven M.R. en de laagste stand op 20 November 2,76 M. -)- N.A.P., of 1,80 M. beneden M.R. De natuurlijke uitloozing van de Binnengracht was door hoog water (boven de 6.60 M. -j- N.A.P.) ge durende eenige dagen gestremd, doch het afmalen der gracht was onnoodig. Ten einde den afvoer van de Berkel door de Hout- walsluis zooveel mogelijk te beperken ter voorkoming van aanvoer van zand en verondieping in de Zuider haven, is het noodzakelijk den waterafvoer door de stad te bevorderen. In het ondiepe gedeelte tusschen de brug in den Coehoornsingel en de Berkelbogen werd een sleuf uitgebaggerd en de waterafvoer daardoor belangrijk verbeterd. Met de uitkomende specie werd het lage terrein achter school H opgehoogd. Kribben. Aan de verschillende kribwerken langs den IJssel werden de noodige herstellingen verricht. Zoo werd 67 langs een gedeelte van de Arme Weezenweide, over een lengte van 70 meter pak- en beslagwerk gemaakt, van rijshout en met puinbedekking alsmede tusschen de kribben tegen het achterste gedeelte van de Marschweide over een lengte van 90 meter, waarna het talud onder een helling van 1 op 5 werd bijge werkt. De overige kribwerken verkeeren in goe den toestand, uitgezonderd dat langs den linker- IJsseloever tegen de Lage Waard, waar verbetering dient te worden aangebracht; hierin zal een volgend jaar worden voorzien. De'geheele kosten hebben bedragen 454,21). Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende 1. de groote IJsselbrug met brugwachtershuisje, 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaal straat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halvemaan- straat 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boompjeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1908 | | pagina 35