96 Bestuur. In het Bestuur kwam geene verandering. De Heer C. C. Brünings, die volgens den bestaanden rooster aan de beurt van aftreden was, werd door den Ge meenteraad opnieuw benoemd. Ambtenaren en verder personeel. Ziekenhuis. Gedurende 1906 waren in het Ziekenhuis werkzaam behalve de Directrice, eene huishoudster, 9 verpleeg sters, 1 keukenmeid, 3 werkmeiden, 1 portier en een looper. Gedurende 1906 vertrokken 2 werkmeiden, waarvoor andere in dienst kwamen. Aan de leerling-verpleegsters werd door den eersten Geneesheer van het Groot-Graffel, den heer A. J. M. LE Nobel, geregeld een cursus in de ziekenver- ng gegeven, waaraan allen deelnamen. Krankzinnigengesticht te Zutphen. Door de Geneesheeren der Inrichting werd een cursus gegeven aan de leerling-verplegers en de leer- hng-verpleegsfers in de zieken- en in de krankzinnigen verpleging; 3 verplegers en 2 verpleegsters mochten het le gedeelte van het diploma voor krankzinnigen verpleging behalen, 1 verpleger en 3 verpleegsters het 2e gedeelte en 3 verplegers en 2 verpleegsters het 3e gedeelte of volledige diploma. Ten gevolge van zijne benoeming tot Geneesheer aan het krankzinnigen-gesticht te Franeker, werd den 97 15 Febr. 1906 aan den heer G. D. SWANENBURO DE VE1JE, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als 3dc Geneesheer en werd in zijn plaats benoemd, met ingang van 1 Maart 1906, de heer A. STaRCKE, arts te Amsterdam. Met ingang van 1 October 1906 werd aan den heer W. FISCHER, op diens verzoek, eervol ontslag verleend als opzichter (hoofdverpleger) in de mannen- afdeeling. De heer H. W. BöHMERSreeds als ge diplomeerd verpleger in deze Inrichting werkzaam, werd tot opvolger aangesteld. In het afgeloopen jaar vertrokken 26 verplegers en 9 verpleegsters, terwijl 26 verplegers en 11 verpleeg sters in dienst traden. Aanvang 1907 waren in de mannenafdeeling werk zaam de huismeester, de hoofd verpleger en 31 ver plegers; in de vrouwenafdeeling de hoofdver pleegster, 2 eerste verpleegsters en 38 verpleegsters, benevens 5 dienstmeisjes. In het verdere in- en uitwonend personeel kwam, wat het aantal betreft, geene verandering. Krankzinnigen gesticht „Het groot Oraffel." Ook door de Geneesheeren van deze Inrichting werd geregeld een cursus in de zieken- en in de krankzinnigen-verpleging gegeven, waaraan de leer ling-verplegers en de leerling-verpleegsters deelnamen; 2 verplegers en 11 verpleegsters behaalden het le ge deelte van het diploma voor krankzinnigen-verpleging,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 50