20 lingen de gelegenheid open om met de be trokken leeraren overleg te plegen omtrent de te lezen boeken. De bedoeling is, op geregelde tijden, ongeveer éénmaal in elke drie weken, den leerlingen de gelegenheid te verschaffen, boeken uit de bibliotheek ter lezing te ontvangen. Jongens- en meisjesboeken, geschikt voor leerlingen der laagste klassen, zijn bijna niet aanwezig, terwijl boeken op natuur- en wetenschappelijk, geschiedkundig- en aard rijkskundig gebied, geheel ontbreken. Het geringe bedrag van 25,op de gemeente begrooting voor dit doel beschikbaar, zelfs versterkt met de bijdrage, door de Commissie van Toezicht elk jaar verleend, is dan ook ten eenenmale onvoldoende. Ook hier is versterking van geldmiddelen dringend noodzakelijk. Bijlage D. 21 II. Burger-Avondschool. Personeel. Het personeel bestond uit de Heeren: N. v. d. Hoef, Directeur, Leeraar Lijn- vakteekenen, J. L. Vleming, Handteekenen, J. J. Stoel, Werktuigkunde, I. H. Nort, tijdelijk Wis- en Natuurkunde, O. J. Tobi, Leeraar Ned. taal, rekenen, meetk. C. L. Fahro, tijdelijk P. F. Zuuring, L. E. Claus, Lijn- en vakteekenen, D. j. van Loo, J. Baron, Lijnteekenen, A. W. E. J. de Haan, Handteekenen, E. J. Wassink, C. O. van Munster, J. W. van Loo, Hout-en marmerschilderen, De Heer C. G. VAN MUNSTER behoort dit jaar, van September af, voor de eerste maal bij het personeel. Vermeerdering van werkzaamheden in de meer dan voltallige klassen heeft tot deze uitbreiding geleid. Om dezelfde reden zijn met ingang van denzelfden datum de lesuren van den Heer CLAUS ver meerderd van 10 tot 15 uren en van den Heer ZUURINO van 5 tot 7 uren per week. In dit jaar zijn er 27 lesweken geweest: 12 weken van Nieuwjaar tot Paschen en 15 September tot Kerstmis. In dien tijd gaven de Leeraren het volgend aantal lesurenterwijl hierbij tevens vermeld

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 155