3o) Bijlage D, 14 2 mannel, studeeren voor Ontvanger Rijks di recte belastingen. 2 Adspirant-landmeter, 1 studeert Ingenieur (T.H.S.), 1 Consul. 1 Klerk b/d Posterijen, 1 Acte M. O. Staats inrichting, 2 Onbekend. Verordening. De Verordening op de regeling van het Middelbaar Onderwijs binnen de gemeente Zutphen (Oem. blad No. 101), die op de heffing en invordering van het schoolgeld aan de Inrichtingen van Middelbaar Onderwijs te Zutphen (Gem. blad No. 136) en die regelende de bezoldiging van de Leeraren aan de Hoo- gere Burgerschool te Zutphen (Gem. blad No. 150) bleven ongewijzigd. Programma In het programma werd slechts ééne wijzi en lesrooster. gjng aangebracht. Onder de leerstof voor de Iste klasse worden opgenomen de allereerste beginselen der Vlakke Meetkunde. Het programma beant woordt echter in sommige opzichen niet meer aan de tegenwoordige eischen, zoodat dieper gaande veranderingen niet zullen kunnen uitblijven. De verkorting der lesuren, reeds aan tal van scholen met succes doorgevoerd, heeft ook hier een punt van bespreking uitgemaakt. Bijlage D. 15 Indien er zich geen andere bezwaren tegen verzetten, zal met den aanvang van den vol genden curcus een proef hiermede genomen worden. Bij den aanvang van den nieuwen cursus moest de rooster der lesuren eene geheele omwerking ondergaan. Van deze gelegenheid werd gebruik gemaakt om den leerlingen der laagste drie klassen tusschen de morgen- en middaglessen een pauze van twee uren te verschaffen. Eene poging om dit ook door te voeren voor de hoogste twee klassen moest afstuiten op het groot aantal lesuren, waarmede verschillende leer aren zijn belast. Ook hierbij bleek weder, dat eene opvoering van het aantal lesuren als voor sommige leeraren aan deze school het geval is, niet in het belang van het onderwijs kan geacht worden. De lessen in Natuurkunde in de Vde klasse en die in Schoonschrijven in ééne der afdeelingen der Iste klasse, vroeger gegeven door den Directeur, werden bij den aanvang van den nieuwen cursus opge dragen respectievelijk aan de heeren I. H. NORT en A. G. WEIJENBERG. Tevens moesten de lessen in Wiskunde geheel anders over de verschillende leeraren verdeeld worden. Deze verdeeling is voor den loopenden cursus als volgt:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1906 | | pagina 152