6o Kribben. De kribwerken langs den oever van den IJssel werden op enkele plaatsen hersteld en niet steenpuin aangevuld. Het gemaakte zinkwerk en rijsbeslag van het vorige jaar, langs den linker Berkeloever beneden de Pallandts- brug, hield zich zeer goeder is voorloopig geen verdere afslag van den oever te bespeuren. Ook de zinkwerken langs de Helbergsche beek, waarmede het vorige jaar is begonnenwerden geheel afgemaakt en hielden zich vrij goed, alleen aan de beide einden was dit jaar nog eenige herstelling noodig. De vijf kopkribben op de Marsch werden opnieuw aan den voorkant opgewerkt en met steenpuin aange vuld. Tegen de Armcweezenweide werd het uitge slagen talud langs de rivier geheel in orde gemaakt, met rijshout opgewerkt, daarna met beslagwerk bekleed en met puin aangevuld. Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: De groote IJsselbrug met het brugwachtershuisje; de brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek; de groote en kleine bruggen over de beek bij de weide Helbergen; de Diezerbrug; de Oostveensche brug; de brug in den weg naar Tonden; de Marschpoortbrug; de brug over de Binnengracht in de Laarstraat; 61 de brug over de Binnengracht in de Spittaalstraat; de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade bij de Gasfabriek de brug over de Berkel bij de Barlheze; de brug over de Hoofdgracht aan het einde der Spittaalstraat de brug over de Hoofdgracht aan het einde der Laarstraat de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik de brug over de Binnengracht bij de Manestraat; de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven; de Berkelbogen de duiker in den Buitensingel de brug over de Berkel in den Coelioornsingel de duiker in den weg naar Laren de duiker in den landweg van het Galilee; drie duikers in den Vierakkerweg twee duikers in den afweg naar de losplaats op de Lage Waarden. Behalve eenige noodzakelijke herstellingen van de dekken op de vaste overspanningen der IJsselbrug werden de onder- en bovendekken op de beide brug- vallen der ophaalbrug geheel vernieuwd, welke ver nieuwing alleen des nachts kon geschieden, gedurende welken tijd de passage met rijtuigen geheel gestremd werd. Na de ontdekking van gebreken aan de draagsteenen van de ophaalbrug, waarvan een uitvoerig rapport is ingezonden, werd bij de vaststelling der begrooting 1905 een voorstel door U aangenomen om de herstelling

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 32