zz^> Bijlage G. I op het Politiebureau Wijnhuis. I aan den Politiepost aan den Deventervveg. Voorts 105 brandkranen op de waterleidingin de bebouwde kom der Gemeente; bij iedere brandkraan is zoo dicht mogelijk geplaatst een lantaarn voorzien van een rooden randtevens is op de lantaarn aange bracht een pijl aanwijzende de richting waar de brand kraan is gelegen en ongeveer het aantal meters, dat de brandkraan van de lantaarn is verwijderd. Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der gemeente als 6 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. Voorts een wagen met redmiddelen. een wagen met brandladders en een wagen met reserve gereedschappen.. Er bevinden zich in de Hoven en aan de Noorder* haven eenige brandladders. De woning van den Generalen Brandmeester het Politiebureau, de Politiepost aan den Deventerweg het Kantoor der Gasfabriek en Waterleidingde stokerij der Gasiabriek, de woning van den Administrateur en het pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat een afzonderlijke telephoonver- binding tusschen Politiebureau en torenwacht. Personeel. Aan het hoofd der Brandweer staat 1 Generale Brandmeester 2 Adjunct-Generale Brandmeesters, en verder Bijlage G. 3 10 Opperbrandmeesters 25 Brandmeesters, 275 Geaffecteerden. De vrijwillige Brandbrigade bestaat uit: 2 Opperbrandmeesters 4 Brandmeesters 1 Chef Machinist 128 Geaffecteerden. In het personeel had geen noemenswaardige veran dering plaats. Branden. 9 Januari. Begin van brand in het lompen pak huis van den Heer Spanjer, vermoedelijk ontstaan door het broeien van natte lompen. Gebluscht door eigen personeel. 16 April. Brand bij de firma Mispelblom Co. Gebluscht door het geheele personeel der Brandweer. 7 Juli. Brand bij A. J. Habraken. Gebluscht door den slangenwagen der Politie, daar in geadssisteerd door dien der Koloniale Reserve. Voor een en ander is betaald de som van 139, Schouwingen en Oefeningen. Bij de gehouden schouwingen werd alles steeds in orde bevonden. Het materieel wordt goed onder houden. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1901 | | pagina 120