Bijlage G. 2 brandkraan- of slangenwagens, ten dienste der Politiewaarvan I op het Politiebureau Wijnhuis. I aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 105 brandkranen op de Waterleiding in de bebouwde kom der Gemeente (waarvan de juiste plaats aanwijzing is vermeld op gedrukte lijsten in het bezit van iedere geaffecteerde), en 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der gemeenteals 6 in de Hoven 1 in de Kastanjelaan. Verder: een wagen met redmiddelen. een wagen met brandladders en een wagen met reserve gereedschappen. Voorts in de Hoven en aan de Noorderhaven eenige brandladders. De woning van den Generalen Brandmeester, het Politiebureau, de Politiepost aan den Deventerweg, het Kantoor der Gasfabriek en Waterleiding, de stokerij der Gasfabriek, de woning van den Administrateur en het pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat een afzonderlijke telephoonver- binding tusschen Politiebureau en torenwacht. Personeel. Aan het hoofd der Brandweer staat: 1 Generale Brandmeester 2 Adjunct-Generale Brandmeesters, en verder: 10 Opperbrandmeesters, Bijlage G. 3 25 Brandmeesters, 273 Geaffecteerden. De vrijwillige Brandbrigade bestaat uit 2 Opperbrandmeesters, 4 Brandmeesters 1 Chef Machinist 128 Geaffecteerden. In het personeel had geen noemenswaardige veran dering plaats. Branden. 10 Februari. Binnenbrand in het Krankzinnigenge sticht, gebluscht door eigen personeel en eigen materieel. Binnenbrand bij B. Brinkers Beuker- straat 31gebluscht door de politie. Binnenbrand bij S. Cohen in de Pols broek gebluscht door de politie. Begin van brand in de distilleerderij van de firma Vetter Co. in de Apen- stert, door eigen personeel gebluscht. Binnenbrand ten huize van den Heer J. G. H. Dijkerman, Beukerstraat 16a, deze brand is ontstaan op de kamer in gebruik van den Heer Bernelot Moens, en is gebluscht door de politie. Door het flink optreden der politie zijn al de boven genoemde branden in den beginne gestuit en behoefde dit jaar geen enkele maal het materieel voor brand gebruikt te worden en bleef de Gemeente voor kosten gespaard. 23 April. 27 April. 25 Sept. 4 Nov. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 89