Bijlage E. 8 Aan school E de heer J. E. Rietbergen, tot de tweede klasse, wegens het verwerven der hoofdakte. Den heer G. H. Woi.SAK werd de buitengewone ver hooging toegekend, genoemd in art. 2a der verordening regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere scholen. De inrichting, de gang en de resultaten van het onderwijs op de verschillende openbare scholen zijn be vredigend. Over den ijver en de plichtsbetrachting van het onderwijzend personeel is de Commissie in het alge meen tevreden. Tot enz In de schoolvergaderingen werden ook dit jaar onder werpen van methodiek en paedagogiek behandeld, en werd zoowel de bevordening der leerlingen als de aan schaffing van leermiddelen tot een onderwerp van be spreking gemaakt. De Commissie heeft met groote be langstelling en ingenomenheid de notulen dier vergade ringen gelezen en is daardoor weder versterkt in hare overtuiging van het groote nut, dat de schoolvergade ringen opleveren. Van de schoolbibliothekenop enkele openbare scho len van particuliere zijde gesticht, werd door een groot aantal leerlingenonder toezicht van het onderwijzend personeeleen nuttig gebruik gemaakt. In de vacature in het bestuur dier Instelling ontstaan door het overlijden van den heer J. B. KOBUS is nog niet voorzien. Het getuigschriftverklarende, dat de lagere school Bijlage E. 9 met vrucht is doorloopen, werd in het afgeloopen jaar uitgereikt aan school D aan 9, school E aan 10, school F aan 5, school H aan 23, school aan 6 leerlingen. De met 1 Januari ingevoerde leerplichtwet maakt op sommige punten eene herziening der vorordening, rege lende het openbaar Lager Onderwijs, en der verorde ning op de heffing van schoolgeld noodzakelijk. De Commissie hoopt tijdig voorstellen te dien opzichte te doen. In de samenstelling der Commissie heeft geene wij ziging plaats gegrepen. De heer B. E. Onderwater van Brandwijk die aan de beurt van aftreding was werd in de vergadering van den Gemeenteraad van 3 December als lid der Commissie herkozen. De Commissie roept ook voor het jaar 1901 met ver trouwen den steun in van het Gemeentebestuur. De Commissie voornoemd J. P. MUIJDERMAN, Loco- Voorzitter. ZutphenB. C. GOUDSMIT, 5 Februari 1901. Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 85