Bijlage D 14 Van de Iste klasse 3 leerlingen. 11 IIde 4 n 11 Hide 4 11 IVde 1 leerling. Totaal 12 leerlingen. Na overweging van het prae-advies der leeraren werden den 5den April tot eene hoogere klasse bevorderd Iste klasse 24 van de 44 leerlingen. Hde „12 20 HIde 3 V, 3 Totaal 39 van de 67 leerlingen. Aan het door de wet voorgeschreven eind examengehouden den 5den Aprilwerd deel genomen door de beide leerlingen der IVde klasse. Het werd afgenomen onder voorzitterschap van den heer H. J. G. SOUMAN, lid der Commissie. Aan beide leerlingen kon het getuigschrift worden uitgereikt, terwijl de Voorzitter hun zijne bijzondere tevredenheid betuigde over het afgelegde examen. De namen der geslaagden zijn N. Boevink. J. Ph. Wensink. Met prijzen, bestaande uit boekwerken, gereedschap of andere nuttige voorwerpen, uit het Legaat DlETZwerden begiftigd 1 leerling der I9te klasse, 1 leerling der IIde klasse en de beide leerlingen der IVde klasse. 15 Voor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 155 leerlingen, waarvan 87 reeds vroeger de school bezochten. Hiervan legden 37 het examen af voor de Iste klasse, van welke 28 werden toegelaten; 33 werden zonder examen toegelaten, omdat zij in het bezit waren van het getuigschrift, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen; 1 leerling werd op grond der over hem uitgebrachte rapporten van het hoofd der school, waar hij onderwijs had ge noten, in de IIde klasse geplaatst. Ook nu weder bleek, dat zij, die in het bezit zijn van bovengenoemd getuigschrift, beter in staat zijn het onderwijs te volgendan zij die na het afleggen van een examen zijn toe gelaten. De indeeling der klassen was op den 31 sten December als volgt: Klasse I 68 leerlingen. II 30 III 10 IV 3 Teekencursus 35 Totaal .146 leerlingen. Dit aantal is 30 grooter dan op het einde van het vorige jaar. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 9 de lessen alleen in het hand- teekenen, 5 alleen in het lijnteekenen21 in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 80