)5l< Bijlage D. geval niet door verhooging van schoolgeld in de kosten, noodzakelijk door uitbreiding van personeel en toelagen voor buitengewone werkzaamhedenkon worden voorzien. Het schoolgeld van f 4-0.zooals dit thans ge heven wordtis lager dan op verreweg de meeste gemeentelijke hoogere burgerscholen met vijfjarigen cursus het geval is. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend In de vergadering van den Gemeenteraad Personeel. van 11 Juni werden voor den cursus 1900/01 aangesteld als hulpleeraren de heeren L. E. CLAUS en D. J. VAN LOO voor het rechtlijnig teekenen en A. W. E. J. DE Haan voor het handteekenenop de vroegere voorwaarden. In de vergadering van den Gemeenteraad van 30 Juli werd voor den cursus 1900/1901 tot leeraar in de Wiskunde en de Nederland- sche taal voor eene afdeeling der Ist® klasse aangesteld de heer C. L. Ealiro, op eene jaarwedde van f 200. In de vergadering van den Gemeenteraad van 3 September werd voor den cursus 1900/1901 tot leeraar in de Wiskunde en de Ncderlandsche taal voor eene derde afdeeling der Iste klasse aangesteld de heer P. F. Zuu- RING, op eene jaarwedde van f 200.Die benoeming werd noodzakelijk door hetgroote aantal leerlingen, dat zich voor de Iste klasse Bijlage D. 13 had aangemeldwaardoor de splitsing der Iste klasse in 3 afdeelingen onvermijdelijk was geworden. De heer J. W. VAN Loo heeft ook in het afge- loopen jaar weder met de meeste bereidwillig heid op zich genomen den heer VLEMING gedurende één avond 's weeks te assisteeren bij het onderwijs in het handteekenen, voor namelijk ten behoeve van de schilders, die zich wenschen te bekwamen in het hout- en marmerschilderen. Het is de Commissie aan genaam te hebben mogen ziendat hem voor dit jaar daarvoor eene belooning van 50. zal worden toegekend. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 31 Decem ber 1899: Klasse I 47 leerlingen. Y) II 24 UI 7 IV 3 Teekencursus 35 Totaal .116 leerlingen. Van de leerlingen van den teekencursus woonden er 12 de lessen alleen in het hand teekenen, 10 alleen in het lijnteekenen13 in beide vakken bij7 leerlingen waren in het bezit van het getuigschrift van wel afgelegd eind-examen. Tusschen Januari en het einde van den cur sus verlieten de school: 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 79