Bijlage D. De Commissie heeft met genoegen gezien, dat op de gemeente-begrooting voor het jaar 1901 een post is uitgetrokken voor het ver vangen der nog aanwezige ijzeren ramen door houten ramen. Zoo zal aan eenen werkelijk ondragelijken toestand een einde komen. In de zaal voor scheikunde werden de ban ken verbeterd. Gedurende vier dagen werden de docenten kamer en de zaal voor plant- en dierkunde ten gebruike afgestaan aan de Commissie, belast met het examen voor de akte hand- teekenèn Lager Onderwijs. Schoolbibliotheek. Van de schoolbibliotheek werd een steeds toenemend gebruik gemaakt. Door boekgeschenken en enkele geldelijke bijdragen, waaronder eene gift van 25 gulden, werd het aantal boekwerken weder eenigszins uitgebreid. De Commissie hoopt, dat dit voorbeeld navolging moge vindendaar het aantal boeken nog altijd niet groot genoeg is, om aan de behoefte te voldoen. Vooral bij het besrin van iedere vacantie doet zich dit be- zwaar zeer sterk gevoelen. De Commissie, door de ervaring meer en meer bevestigd in hare overtuiging dat het toezicht op de lec tuur en de gelegenheid tot het lezen van ge schikte boeken de leerlingen zeer ten goede komt, zoude het op hoogen prijs stellen. Bijlage D. indien de bibliotheek zich geleidelijk wat krachtiger konde ontwikkelen. Splitsing van j-je verwachting, in het vorige verslag uit- Klassen. gesproken, dat eene splitsing der IVde klasse niet langer zal kunnen worden uitgesteldzal naar alle waarschijnlijkheid bij den aanvang van den nieuwen cursus verwezenlijkt zijn. De Commissie heeft dan ook na rijpe over weging een voorstel tot eventueele splitsing der IVde klasse aan het Dagelijksch Bestuur der gemeente ingediend. Het aantal leerlingen van enkele klassen is zóó aanzienlijk geworden, dat de Commissie, zij het ook slechts aarzelend, heeft moeten besluiten den toegang tijdens den cursus 1900/1901 te moeten weigeren aan drie vrou welijke, elders wonende leerlingen, ten einde te voorkomen dat er zekerheid zoude bestaan, dat in den cursus 1902/1903 ook de V^e klasse zoude moeten worden gesplitst. De Com missie wijst er echter met nadruk opdat het niet wenschelijk zoude zijn den toestand, zooals die door haar is voorgesteld voor den cursus 1901/1902, ook in de volgende jaren te bestendigen, indien het blijkt, dat ook later meerdere splitsing dan van de drie on derste klassen noodzakelijk is. Er wordt van de leeraren volgens die regeling meer geeischt, dan in redelijkheid kan worden gevergd. Overweging zoude het verdienen, of in dat IO o 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 78