Bijlage C. 6 slaagden, terwijl de overigen, op slechts eene uitzon dering na, het volgend jaar het verlangde diploma verkregen. Over de resultaten van het onderwijs kan derhalve niet worden geklaagd. Bij het begin van den nieuwen cursus werd in den rooster der lesuren eene gewenschte verandering r bracht. Den Conrector, die de laatste drie jaren onderw'is had gegeven in het Grieksch in de 5 e en 6e klasse en in het Latijn in de 4e klasse, werden nu de lessen in het Grieksch in de 4e, 5e en 6e klasse opgedragen, terwijl de Rector in de ^e en 6e klasse onderwijs bleef geven in het Latijn. Zoodoende werd eene rege ling mogelijk, waarbij in den zesjarigen gymnasialen cursus slechts éénmaal voor elk der beide oude talen (voor Grieksch bij overgang naar de 4e, voor Latijn bij overgang naar de 5e klasse) van leeraar verwisseld wordt. Buiten den rooster der lesuren werd door den Rector met de leerlingen voor A der zesde klasse een deel der Woensdag-namiddagen besteed aan de behandeling van Latijnsche schrijvers in verband met Romeinsche Antiquiteiten. 5. Leermiddelen en Gebouw. Ten dienste van het onderwijs in de Mythologie werd eene verzameling Scioptïconplaten aangeschaft, terwijl voor de bibliotheek Merguet's Lexicon op Cicero's werken werd gecompleteerd door den aankoop van de Bijlage C. 7 Heften VIIXII en de gewone tijdschriften werden bijgehouden. Mede werd die verrijkt met eene collectie afbeel dingen van Grieksche muntenin historische orde ge rangschikt, met verklarenden tekst uitgegeven door Dr. H. J. DE DOMPIERRE DE ChaüFEPIÉ, directeur van het Koninklijk Penningen-kabinet en door den schrijver welwillend aan het Gymnasium ten geschenke aange boden. De schoolbibliotheek neemt langzamerhand in om vang toe en begint daardoor de opmerkzaamheid der leerlingen meer te trekken. Het gebouw bevindt zich bij voortduring in goeden staat. Het College van Curatoren D. W. van ANDRINGA de KEMPENAER, Voorzitter. M. W. C. DE JONGE, Loco-Secretaris. O O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 72