Bijlage B. 4 de riolen. Zoo ondervond de Heer DE LooiJ in de Laarstraat hinder van den stank eener rioolput dicht bij zijne woning gelegen, waarin de slachter SONNENBERG zijn slachtafval liet loopen. Verbetering der put deed de klacht ophouden. Een andermaal klaagden de be woners van een plaatsje aan de Beekstraat over den stank die Koppel's slachterij aldaar verspreidde. Ook hier kon door geregeld uitscheppen en doorgieten der rioolput verbetering gebracht worden. De Heer Brandts Buijs ondervond veel hinder van den kwaden geur opstijgende door een rioolput in het Kerkstraatje. De put bleek te communiceeren met een riool loopende langs de huizen van een drietal be woners der Zaadmarktnadat deze Heeren door het dagelijksch bestuur aangeschreven waren den schoon, maak van het riool op zich te nemen en dit geschied was, was ook deze quaestie uit de wereld. In de Zevennoteboomstraat werd mede over eene stinkende zinkput geklaagd, deze werd van een behoor lijk stankscherm voorzien en het riool aan de zorg van de mannen der stadsreiniging opgedragenthans is de toestand verbeterd. De bewoners der ie Douwesplaats aan de Groen- steegondervonden veel hinder van de lucht der var kenshokken en der varkensmest, door de landbouwers Bax en WiNTERlNK in de Lievenheersteeg over hun Bijlage B. S land uitgespreid. Toen het regenachtig werd, hielden de klachten op. Hier moge er evenwel aan herinnerd wordendat het behoudens permissie der politie niet veroorloofd is varkens binnen de kom der Gemeente te houdenwelke permissie genoemde landbouwers niet verkregen hebben. Wijziging in de samenstelling Uwer Commissie had in 't afgeloopen jaar niet plaats; de Heer TjEENK Willink werd wederom als Voorzitter herkozen. De Heer Mr. Thooft was door ongesteldheid steeds verhinderd de vergaderingen bij te wonen. Namens de Gezondheidscommissie, De Voorzitter G. L. TJEENK WILLINK. De Secretaris E. J. W. HOLLEMAN.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 68