54 lokalen aangebracht. De brand werd in den aanvang door eigen personeel met hulp der eigen waterleiding gebluscht en de financieele schade door verzekering tegen brand gedekt. De gemeenschappelijke slaapkamers 2e klasse zijn opnieuw geschilderd. De muren der ziekenslaapkamers 4e klasse in zachte kleuren geverfd. Privaat ie kl een nieuw tochtvrij ventileerend licht raam geplaatst. Tuinen ie kl. Een tuinhuisje werd hooger gesteld en met het andere aanwezige en dej dichte veranda opnieuw geverfd. In de Mannen-af deeling Badkamer onzindelijken 4e kl. De 2 zinken bad kuipen vervangen door wit porceleinen, met warm- en koudwaterleidingen en thermometer en kranen. In de plaats der houten roosters een tegelvloer gelegd. Bovengang Slaapkamer 2e kl. Voor betere dagver lichting, in het plafond twee lichtkokers getimmerd en buitendaks met spiegelruiten gedekt. Waakkamer ie en 2e kl. Het aanwezige lichtraam bezet met onbreekbaar spiegelglas. Privaat ie klasse. Een nieuw lichtkozijn met tochtvrij ventileerend raam geplaatst. De vestibule bij den hoofdingang, het trapgat met overloop der ie kl. en één dagverblijf der rustigen 4e kl. opnieuw geschilderd. 55 De buitengewone werken bestonden uit: het maken van 17 stuks afzonderlijke slaapkamertjes voor oppas seressen, in gemeenschappelijke slaapkamers der 4 kl. met nieuwe waschtafels en hangkastjes. Ziekenhuis. Aan de zinken dakbedekking werden belangrijke herstellingen uitgevoerd. Ter voorkoming van bevriezing, werd de waterleiding langs de buitenmuren en op den zolder weggenomen en verlegd in de hoofdmiddengang van het gebouw. De langdurige strenge winter van 19001901 heeft bewezen dat deze maatregel eene afdoende verbetering is. Het belangrijkste werk in het laatste jaar der 19de eeuw was, dat begonnen werd met de uitvoering van het door het College van Provisoren genomen besluit tot electrische verlichting van het O. N. Gasthuis. Op het terrein van het door het O. N. Gasthuis aangekochte voormalige Ruijtershofje, werd een machine kamer met ketelhuis, rookkanaal met inrichting voor verwarming door rookvan het water voor de stoom ketels; en een nieuwe 32.5 Meter hoogen schoorsteen gebouwd. De twee aanwezige stoomketels met een nieuwen derden ketel werden geplaatst; gezamenlijk dienende tot verwarming der mannen- en vrouwen-afdeeling, voor de watervoorziening, voor de stoomwaschinrichtingvoor de spijskookinrichting, voor de badinrichting aan de Overwelving en voor het opwekken van electrische kracht. De draadleiding met aanbehooren voor de gloeilichten

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 29