So D. AnjewIRDEN ontslag uit hare betrekking als 2e Opzichteres, hetwelk haar eervol werd verleend. In hare plaats werd benoemd Mejuffrouw C. LlCHTENVELDT uit Gorsseldie den 3en December 1900 hare betrek king aanvaardde. Aan Mejuffrouw M. Bakker werd op haar verzoek tegen 1 Augustus 1900 eervol ontslag uit hare betrek king als magazijnmeesteres verleend en met ingang van 15 Augustus d.a.v. in hare plaats benoemd Mej. A. F. de Jager uit Zaandijk. Den ien December herdacht de Rentmeester als zoodanig, onder zeer veel blijken.van belangstelling, zijne 2Sjarige ambtsvervulling. Door H.M. de Koningin werd hij bij deze gelegenheid begiftigd met de eere medaille van de Oranje-Nassauorde in goud. De werkbaas der buitengoederen A. KAPELLEdie sedert 1 Januari 1894 zijne betrekking steeds tot tevre denheid van het Bestuur heeft waargenomen, doch waarin hij door eene langdurige ongesteldheid sedert den herfst van 1899 werd bemoeilijkt, is den 12 Sep tember 1900 overleden. Tengevolge van dit overlijden werd met ingang van 1 October 1900 tot werkbaas over de buitengoederen benoemd H. J. WALGEMOED te Vorden. In het afgeloopen jaar verlieten 24 Verplegers en 15 Verpleegsters hunne betrekking, waarvoor in dienst kwamen 27 Verplegers en 14 Verpleegsters. Een der gepensionneerde Verplegers is in de maand Augustus 1900 overleden. Als vroeger bestond het inwonend personeel uit: I machinist, 2 bakkers, 1 kantoorknecht, 1 magazijn- 51 Knecht tevens hulpkok, 1 broodknecht, 1 portier, 1 badmeester en vrouw, 2 keukenmeiden, 3 werkmeiden, 3 linnenmeiden, 2 strijksters, 1 mangelmeid, 1 naaister en 1 nachtwacht, terwijl op de bleekerij de bleeker en zijne vrouw, benevens een knecht, geregeld werkzaam waren. Voorts waren de volgende uitwonende werklieden geregeld aanwezig: een tweede machinist, een smid stoker, 1 wever, 1 koperslager-gasfitter1 ass. maga zijnmeester, 1 looper voor het Ziekenhuis, 3 kleer makers, 2 schoenmakers, 2 behangers, 2 timmerlieden, 2 metselaars, 1 kok, 6 ververs, 2 tuinlieden en 2 arbeiders. In de stoomwasscherij werkten geregeld 7 wasch- vrouwen. In de mannen afdeeling zijn geplaatst: 1 Huismees ter, 1 Ass. Huismeester, 1 Opzichter en 33 verple gers, en in de Vrouwenafdeeling1 Huismeesteres, 1 Opzichteres, 1 tweede Opzichteres, x Buitengewone Opzichteres, benevens 31 verpleegsters. Geneeskundige dienst. Hieronder valt niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoestand. De gezondheidstoestand was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis werden de lijders door de geeste lijken van de verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 27