den tot beschikbaarstelling van grond voor pakhuizen en handelsterreinenkwam de aanleg der Zuiderhaven weder ter sprake. Verschillende ontwerpen werden gemaakt om te trach ten een gedeelte uit te voeren van het vroeger inge diende plan. Na verschillende besprekingenoverleggingen en adviezen van belanghebbenden en van de Kamer van Koophandel, werd een plan aan Uwe goedkeuring on derworpen en vastgesteldin hoofdzaak omvattende het ten verkoop beschikbaar stellen van de gronden begrensd door de Vischpoorthavenden weg over den houtwal, de Gemeenteloods en de Beek, ter oppervlakte van ongeveer 3280.M2. het uitdiepen van de Vischpoorthaven en van de Beek tot de diepte van den rivierbodem het maken eener bazaltglooiing langs de Beek en de pakhuisterreinen het wegruimen van de Hoornwerkbrug en het maken van een dam tot toegang naar het Hoornwerk bij de Vischpoorthaven het graven van een uitwateringskanaal door het Hoorn werk naar den IJssel. Bij de goedkeuring werd de voorwaarde gesteld, dat alvorens tot de uitvoering over te gaan, uit de opbrengst der te verkoopen gronden eenigzins moet blijken de algemeene behoefte aan handelsterrein. De Binnengracht werd met zorg gespuid en zooveel mogelijk op diepte gehouden. Bij de gewoonte der aangrenzende bewoners, om de 43 grachten te gebruiken tot afvoer van allerlei overtollige huiselijke voorwerpen en afval, stroo, snoeisel, enz, is het voortdurend reinhouden er van hoogst moeilijk. Bij gestremden afvoer werd gedurende 12 dagen met de machine de binnengracht op peil gehouden. De kosten aan een en ander hebben bedragen 2105,92 Plantsoen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhoudenwelk onderhoud in hoofdzaak bestond uit het geregeld maaien der gazons met zeis of machine, het afsteken der kantenhet schoffelen en opharken der padenhet in orde houden van heesterparkenhet stekenvervoeren en leggen van eenige honderden meters grasband in het Coenenspark, het Slingerbosch, langs den Martinetsingel, den Boompjeswal, de IJssel- kade en op het Stationspleinhet bemesten, bezaaien en beplanten van de verschillende bloemperken en het op verschillende plaatsen planten van boomen, heesters en conifeeren. Uit de kweekerij werden getrokken circa 300 boomen en sier- en dekheesters, circa 80 conifeeren, 12000 voorjaarsbloemen en 3500 zomerbloemen en vaste plan tenalsmede ongeveer 180 jonge peppels voor de aan planting in het Ruiterland en den Lagen Waard op den Overmarsch. Het jonge plantsoen en het stekgoed in de kweekerij hield zich goed en had, evenals het aangeplante in de plantsoenenweinig van de droogte te lijden. De iepenboomen langs den Graaf Otto-Singel werden 42

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 23