40 vulling achter den strekdam en van eene in vroegere jaren door den Waterstaat gedane vergraving beneden de brug; een paar lage plekken in de Waarden werden ook opgehoogd. Bruggen en Duikers. De Wapsterbrug over de Oekensche beek in de Lage Waarden werd opgeruimd en vervangen door een ge- metselden duiker. De Beek werd gedeeltelijk vergraven en de opritten naar de nieuwe kade onder flauwe hellingen bijgewerkt. Het bovendek der IJsselbrug boven de Lage Waarden werd geheel vernieuwd gelijk zulks in het vorige ver slag is vermeldwerden hierbij verschillende houtsoorten gebruikt, en wel: eene oppervlakte van 46.M1. van eikenschrooten. 585.— iepenschrooten. 144.— djattiblokjes. „288.gecreosoteerde beu kenblokjes, daarenboven werd het onderdek belangrijk hersteld door het aanbrengen van 110 stuks nieuwe onderdeksplanken. Het verfwerk, in het vorige jaar aanbesteed, werd geheel afgewerkt. Hangende de beslissing over de wegruiming der brug naar het Hoornwerkwerd daaraan niet meer dan het hoog noodige gedaan. De bedekking der Diezerbrug werd vernieuwd. Omtrent verbetering der Oostveensche brug werd een post op de begrooting voor 1901 gebracht en zal zulks dat jaar geschieden. 41 De overige bruggen verkeeren in goeden toestand. De kosten daaraan besteed hebben bedragen 7 5 76,91 i en wel Voor de IJsselbrugf 5956,13 Voor de vervanging der Wapsterbrug 1145 Voor de overige bruggen 475<7&h Havens en Grachten. Het verdient opmerking, dat door het uitbrengen der rijkskribben aan den rechter rivieroever, de aanleg plaatsen langs de Ysselkade in diepte verminderen. Ingevolge een verzoek van de schippersvereeniging „Schuttevaer", werden met een stoombaggermolen eenige der meest hinderlijke ondiepten weggeruimd. Mocht die toestand niet veranderendan zal hierin verbetering moeten worden gebracht door uitdieping op ruime schaal. Met den aannemer van de rijkswerken op de rivier werd eene overeenkomst gesloten betreflende de noodige uitdieping der havens en van boven omschreven ondiepe gedeelten voor de IJsselkade. De proef, om de uitkomende specie op de Lage Waarden te verwerken, moest wegens groote vervoer kosten worden gestaakt. De kosten aan het uitdiepen der havens enz. besteed, hebben bedragen2640, Zuiderhaven. Naar aanleiding van een verzoek van belanghebben-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 22