3° Van school D werd de achtergevel op nieuw ge voegd en eenig binnenverfwerk verricht. Ook in de overige scholen werd het binnenverfwerk bijgeholpen en in orde gebracht en in de woning bij school G een nieuw stel zonneblinden ingehangen. In school B/C en in school I werden twee nieuwe schoolkasten geplaatst. Voorstellen tot de uitbreiding van school H zullen U in het volgende jaar bereiken. In de H. B. School werd de directeurskamer op nieuw behangen en geverfd en van een nieuw vloerkleed voorzien. Voor het teekenonderwijs werden twee nieuwe tee kentafels gemaakt. In verschillende lokalen werden de tafels van nieuwe bladen voorzien en geverfd en in het lokaal voor het onderwijs in de plant- en dierkunde een nieuwe dubbele kast geleverd. In het Gymnasium werden in eenige lokalen de meubelen belangrijk hersteld en op nieuw geverfd. De verschillende gebouwen verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen Voor de Bewaarscholen 428,88 ■n Scholen Lager Onderwijs 1933,78 Middelbaar Onderwijs 9°4>32è Hooger Onderwijs 332,46J de Gymmastiekschool 237,57 De pomp bij de Diezerbrug werd opgeruimd en de pomp op den Paardenwal buiten gebruik gesteld. De pompkasten werden geverfd. Het onderhoud geschiedt in eigen beheer. De onderhoudskosten hebben bedragen 168,60. Met Gebrs. BRANDENBERG werd eene ruiling van grond aangegaan op den hoek van den Emmerikschen weg en het Zwarte wegjewaardoor eene verbetering in de rooiing van den eerstgenoemden weg werd ver kregen Op verschillende plaatsen werden belangrijke herstel lingen verricht aan de bestratingen en voetpaden. Zoo werd in de Polsbroek eene oppervlakte van 1583 M'. opnieuw bestraat en de voetpaden vernieuwd, de Noorder havenstraat over eene oppervlakte van 1817 ME, de Groenmarkt 1080 Mb, de Marschpoortstraat 650 Mb In het geheel werd eene oppervlakte van 10904 Mb herstraat. In de Waterstraat werd de bestrating met Quenast keien voor school D vervangen door nieuwe bazalt lava keien, waardoor het hinderlijk geraas aldaar voor een groot gedeelte werd weggenomen. In de Polsbroekde Lievenheer steeg en de Donkere- steeg werden de aanwezige riolen geheel schoongemaakt en verder de straatsyphons met nieuwe roosters voor zien. 11 11 11 11 11 p 11 31 Onderhoud Pompen. Straten, Pleinen en Riolen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 17