2 6 slooten en greppen verbonden. De uitkomende specie werd op de lage gedeelten gebracht, de afgegraven en de opgehoogde gedeelten werden bemest en bezaaid waardoor eene aanvankelijk goede opbrengst verkregen werd. Het lijnpad langs de Uiterwaarden, dat op sommige punten hooger lag dan 2 M. -t- M.R., werd op last van den Rijkswaterstaat tot de voorgeschrevene hoogte afgegraven. Op verschillende plaatsenzooals op de Marsch langs de schietbaan en den Polweg, langs het Voorsterland het Ruiterland en den Lagen Waard bij het Erve den Brink en langs den Hoogen Muizerswaard werden de doornenhagen uitgehakt en ingebonden. De af komende doorns werden publiek verkocht. Door den zachten winter van i 8991900 konden op het land reeds spoedig vele werkzaamheden worden verricht, maar de daarop volgende voorjaarsnachtvorsten berokkenden nog al schade aan de jonge veldvruchten; de geleden schade werd echter ten deele vergoed door het zachte najaarswederook gedurende de geheele maand December, waardoor alle navruchten zich vol komen konden ontwikkelen en alle veldvruchten tot het laatst toe konden worden geoogst. Enkele perceelen laag gelegen bouwland hadden in de maanden Juni en Juli van het water te lijden, waar door zij opnieuw bewerkt, bezaaid of beplant moesten worden. De opbrengst was over het algemeen goed, vooral het tweede gewas was veel gunstiger dan het vorige jaar. De prijzen van de landbouwgewassen waren echter 2 7 lager. Groote verpachtingen hadden niet plaats, daar de pacht der landerijen aan de Graafschapsche zijde, die in December 1901 zou eindigen, bij Raadsbesluit van 19 Nov. op dezelfde voorwaarden voor 6 jaar verlengd werd. De verpachting bepaalde zich dus tot enkele perceelenwaarvan de pachters afzagen of waar van de pacht niet betaald was. De kosten aan de landerijen besteed hebben be dragen 3295,55. B. Eigendommen en Inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. Deze zijn de volgende: 1. Gemeentehuis. 2. Woning van den concierge van het Gemeentehuis aan het Kerkplein. 3. Militiezaal met het lokaal voor publieke verkoo- pingen en verpachtingenen de daarbij behoorende woning van den bode aan het Kerkplein. 4. De boterhal met bijbehoorend waaggebouw. 5. De Vischmarkt. 6. De Veemarkt aan de Havenstraat. 7. Het Wijnhuis waarin het bureau van politie met de wachtkamers en de arrestantenlokalen, en op de iste verdieping de lokalen van het oud-archief. 8. De waag onder den Wijnhuistoren. 9. De politiewacht in de Hoven. 10. De politiewacht aan den Deventerweg. 11. De negen bergplaatsen voor brandbluschmaterieel als N.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 15