tingen op den IJssel, geschiedde hieraan niet meer dan het noodige onderhoud en verfwerk. Verbetering en vergrooting van die inrichtingen worden bij het steeds toenemend gebruik meer en meer gewenscht. Eenige stormschade aan de badplaats aan den Graaf Otto-Singel eischte herstelling. Van de verhuurde gebouwen bij de Veemarkt werd het buitenwerk geverfd. In de koffiekamer werd van wege de Gemeente de waterleiding aangebracht. Een kamer werd geverfd en behangen. In den verhuurden kelder onder het Wijnhuis werd de houten trap vernieuwd. De gevels der pakhuizen aan de IJsselkade werden geverfd. Met inbegrip van de kosten voor bediening der bad en zweminrichtingenhebben de uitgaven bedragen f 2343-63i. Gemeentegronden en Landerijen. Met H.H. Provisoren van het Oude- en Nieuwe Gast huis werd eene grensregeling vastgesteld tusschen de eigendommen dier stichting en die van de Gemeente langs den Deventerweg en de Kastanjelaan, en deze door vaste merken op het terrein aangewezen. Aan H. J. Heuvelink werd een perceel grond langs den Vliegendijk in erfpacht uitgegeven. Het terrein op de Hooge Losplaats werd opnieuw verhuurd voor drie jaar aan J. van Hattum, met ver gunning om daarop een tijdelijke spoorbaan aan te leggen in aansluiting met de havenspoorlijnen. 25 De firma B. A. Albers en Co. werd ontslagen van de huur van een gedeelte terrein ten Noorden van de Noorderhaven en dat terrein beschikbaar gesteld als algemeene losplaats, De toestand der landerijen in 1900 kan over het algemeen gunstig genoemd worden. De wei- en hooilanden hadden dit jaar weinig van hooge waterstanden te lijdenalleen in de maanden Juni en Juli moesten de uitwateringduikers van de Uiter waarden gesloten worden tot keering van het zomer- water, en gedurende tien dagen werkte de locomobile om het regen en kwelwater weg te schaffen voor het gras van de lage gedeelten werden dit jaar ook weder behoorlijke prijzen besteeddaar de hoedanigheid van het gewas jaarlijks verbetert. Met uitzondering van een paar punten op de Marsch en bij den Rijswaard op Helbergen was het dammen over weilanden dit jaar niet noodig; de in het vorige jaar gelegde kade over de Pagemate en den Zwartink- horst, waarvan de afwerking niet geheel had kunnen geschieden, werd dit jaar voltooid en bezood. Met de verbetering der weilandenwat afwatering betreftwordt aanhoudend voortgegaandoor het op- schoonen van bestaande slooten en het zooveel noodig graven van nieuwe. In de Uiterwaarden, de Eentjes, de Kijfsdijken en de Berkelweiden werd op deze wijze voortgewerkten ook werd eene geheel nieuwe ver kaveling tot stand gebracht in het gedeelte der Marsch tusschen den spoorweg en den straatweg naar Deventer, door het slechten eener oude kade en het graven van geheel nieuwe afwateringslootenonderling door dwars- 24

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 14