Bijlage H. 30 Het vuile laagje op de zandfilters werd geregeld verwijderd, en de filterlaag op de vereischte dikte gehouden. Beurtelings waren beide filters in gebruik. In afwachting van een nader onderzoek heeft de Commissie gemeend nog geen gebruik te moeten maken van de toegestane gelden voor een nieuwe put. De wenschelijkheid voor meerdere watertoevoer bleef echter bestaan. Terrein. Evenals het vorig jaar werd ook nu weder het gras gewas verkocht. Met het ophoogen van het terrein bij den schoorsteen wordt steeds voortgegaan. QrogenapstorenReservoir. Deze verkeeren in goeden staatalleen is het noodig het houtwerk aan den toren het volgend jaar te verven. De electrische waterstandsaanwijzer kwam dit jaar nog niet gereed, doch zal dit in de eerste maand van het volgend jaar gebeuren. Buizennet, Brandkranen, Afsluiters enz. Het buizennet met brandkranen en afsluiters verkeerde over het geheel in goeden staat. In de Halvemaansteeg werd gelegd 70 M3. waaraan 1 brandkraan en 1 spuikraan. De ommanteling van de buis onder de brug in den Bijlage H. 31 Emmerikschenweg moest dit jaar geheel vernieuwd worden. De buis onder de brug in den Coehoornsingel schijnt in de verbindingen te lekken, welk euvel het volgend jaar verholpen zal worden, terwijl dan tevens de ommanteling vernieuwd kan worden. Het buizennet werd geregeld gespuid, de brandkranen en afsluiters nagezien, en waar noodig opnieuw verpakt. Ten einde ingeval bij een buisbreuk bij hoogwater voor geregelde watervoorziening gewaarborgd te zijnis het wenschelijk een tweede hoofdaanvoerbuis van het pompstation tot de Spittaalstraat te maken. De standpijpen voor kostelooze waterverstrekking eischen door baldadigheid voortdurend herstelling. De spuikraan aan den Marschweg werd weer in orde gebracht en met den vijver van het park in verbinding gebracht. Exploitatie der Inrichting. Aansluitingen. Het aantal aansluitingen vermeerderde met 85 stuks waaronder het Bornhof behoort. Het aantal contracten voor waterverbruik volgens abonnement bedroeg: op 1 Januari 1900 925 stuks. Vermeerderde gedurende 1900 met 51 Zoodat er waren op 31 Dec. 1900 97Ó stuks. Voor verbruik per meter bedroeg het aantal contracten op 1 Januari 1900 96 stuks. Bijgekomen in 1900 16 Alzoo op 31 Dec. 1900 .112 stuks, terwijl 4 aanvragen om aansluiting nog ingekomen waren.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1900 | | pagina 105