Bijlage F. 2 door de ouders harer leerlingen en door haar hulpper soneel gewaardeerd wordt. Mede aan hare goede leiding was het dan ook toe te schrijven, dat twee helpsters Mej. B. Jager en Mej. J. Berpstra, in April te Rotterdam haar diploma be haalden als bewaarschoolhouderes. De gunstige uitslag van dit examen strekt tevens tot bewijs, hoeveel nut de helpsters kunnen trekken van de lessen, die haar, voor zoover het de vakken van het Lager Onderwijs betreft, door Mej. A. NljLAND van gemeentewege wor den gegeven. De Inhuldigingsfeesten op den 6^n September gingen ook voor de leerlingen der Bewaarscholen niet onop gemerkt voorbij. Vanwege de Feest-Commissie werd aan ieder eene plaat en eenige versnapering uitge reikt. Het aantal kinderen, in de verschillende scholen aanwezig, bedroeg op 31 December 1898: Op den Paardenwal: 440 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 429 kinderen). In de Hoven: 106 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 109 kinderen). In de Bornhovestraat: 68 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 66 kinderen). Op de school op den Paardenwal werd voor gemid deld 165 kinderen vrijstelling van schoolgeld gegeven, op de school in de Hoven voor gemiddeld 55 kinderen. Het subsidie door de Gemeente verleend voor de scholen op den Paardenwal en in de Hovenbedroeg 3781.52r', terwijl van het jaarlijksche subsidie van Bijlage F. 3 hoogstens f 1000.voor de school in de Bornhove straat tot een bedrag van 969,36" gebruik gemaakt werd. In het geheel werd dus door de Gemeente voor de Bewaarscholen uitgegeven eene som van 4750.89, terwijl de begrooting 4951.bedroeg, namelijk f 4126.voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven en 825.voor de school in de Born hovestraat. Gebouwen en lokalen der scholen verkeerden bij voortduring in voldoenden toestand. Geregeld werden de scholen door de Dames-Leden der Commissie bezocht. De samenstelling der Commissie onderging geene verandering. De Commissie voor de Bewaarscholen F. H. UMBGROVE Voorzitter. D. BRUINS, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 92