ikd Bijlage C. 4 Bij de op 18, 19 en 20 Juli afgenomen overgangs examens, waaraan 1 leerling der 4e klasse wegens ziekte niet kon deelnemen en eén uit die klasse zich onttrok, werden bevorderd van de ie naar de 2e klasse 4 niet bevorderd I. 20 3e 6 3. 3e 11 4e 6 40 '-1 Se 4 3. 5e 11 6e 4 Aan den wegens ziekte niet geexamineerden leerling dei 4L klasse werd, op het eenstemmig advies van Rector en leeraren, vergund bij den aanvang van den nieuwen cursus in de 5e klasse over te gaanonder restricitie evenwel, dat hij voor de Kerstvacantie door een examen zoude toonen het onderwijs in die klasse te kunnen blijven volgen, welk examen, door den ziekelijken toe stand waarin de leerling nog steeds verkeerde, toen tot het einde van den thans loopenden cursus werd ver schoven. Van de overige vier examinandi werd, alvorens tot eene bevordering te kunnen besluiten, een herexamen gevorderd en wel: van 2: één uit de 2e en één uit de 4* klasse, in het Fransch. van 1 uit de 3e in het Latijn en van 1 uit de 2e in de Aardrijkskunde. Deze herexamens werden op 10 September voldoende afgelegd, zoodat ook die leerlingen alsnog tot eene hoo- gere klasse konden worden bevorderd. Voor het op 20 Juli gehouden toelatingsexamen had- Bij iage C. 5 den zich 10 candidaten aangemeld en wel 9, waaronder twee vrouwelijke, voor de ie klasse en I, komende van het Amsterdamsche Gymnasium, voor de 5e. Voor de ie klasse slaagden 7, waaronder 1 meisje; 1 werd afgewezen, terwijl aan de 2e vrouwelijke candi date, op een zeer gunstig advies van het Hoofd van School A, waaraan zij het voorbereidend onderwijs had genoten, als bij uitzondering werd vergund op 10 Sep tember in eenige vakken een herexamen af te leggen wat toen met gunstigen uitslag werd bekroondzoodat ook zij bij aanvang van den cursus 1898/99 als leerlinge kon worden toegelaten. De leerling van het Amsterdamsche Gymnasium bleek ook hier aan de voor de 5e klasse gestelde eischen niet te voldoen, doch werd vergund in de 4e klasse plaats te nemen, waarvan hij echter geen gebruik heeft gemaakt. Op 10 September meldden zich nog drie jongelieden aan, n.l. x voor de ie, 1 voor de 5e en 1 voor de 6e klasse, de twee laatsten komende van het Gymnasium te Arnhem. Toegelaten werd die voor de ie klasse en voorwaardelijk tot de 5e die voor de 6e, afgewezen die voor de 5e klasse; van de voorwaardelijke toelating werd geen gebruik gemaakt. Een der niet bevorderde leerlingen van de 2e klasse besloot zijne gymnasialestudiën voor goed op te geven en keerde bij aanvang van den nieuwen cursus niet terug. De cursus 1898/99 ving derhalve aan met 44 leerlin gen, verdeeld over de verschillende klassen als volgt:

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 76