Bijlage B. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat eeil persoon door febris typhoïdea was aangetasthetgeen aan het drinken van ongekookte nrelk werd toege schreven. De koeien in de stal vanwaaruit de melk afkomstig was, waren volkomen gezond. kreeg echter ook melk van uit de Hoven, wiens koe lijdende was aan eene catha- rale aandoening. De patient had echter geen ongekookte melk gebruikt, zoodat er geen aanleiding bestaat om te ver onderstellen dat hij de ziektekiem te Zutphen heeft opgedaan. Het water der waterleiding werd eenige malen door het lid Dr. A. J. C. SNIJDERS onderzocht, welk onder zoek steeds gunstige resultaten opleverde. Van verschillende pompen werd het water onder zocht, welk onderzoek steeds zeer ongunstige resulta ten opleverde. Het gevolg hiervan was, dat door den Gemeente raad werd besloten de pomp in de Lange Hofstraat, de pomp in de Spittaalstraat en de pomp in de Wanne op te ruimen. Klachten over het water der pomp bij EVEKINK op de markt, gaf aanleiding tot een onderzoek, waar uit bleek dat het water volkomen zuiver is en de stank Bijlage B. 3 is toe te schrijven aan het ledigen van vuilwater em mers bij de pomp. Aan den Voorzitter werd medegedeeld er gevallen van mazelen warenwaarbij de buren zich beklaagden er geen bordje van besmettelijke ziekte was aangeplakt. In de warme Augustusdagen waren sommige scholen niet geslotenniettegenstaande de temperatuur in de schoolzonder de aanwezigheid der kinderenreeds 84° bedroeg. Het komt ons verkeerd voor om de kinderen bij zoo'n hooge temperatuur geen vrij af te geven. Er wordt dan toch nagenoeg niets gedaan en de meeste kinderen slapen. Het is ons niet bekend er hier ter stede eene verordening bestaat, betreffende het sluiten der scholen bij groote zomerwarmte. In Duitschland wordt bij eene temperatuur van 8o° de school gesloten. Wij kunnen ons met de in Duitschland geldende voorschriften geheel vereenigen. Uit een onderzoek door de leden TjEENK WILLINK en SNELTJES ingesteld naar eenige woningen in de Beekstraat, is gebleken dat die woningen wel klein zijn, doch dat er geen termen bestaan om ze onbe woonbaar te verklaren. Er zijn in de Hoven niet veel zieken, maar de 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1898 | | pagina 71