8 Tusschen het begin van den cursus en het einde van het jaar vertrok één leerling der Iste klasse, die het onderwijs aan eene andere Hoogere Burgerschool ging volgen. Bij het begin der Kerstvacantie werd één leerling der IHe klasse bevorderd tot de IIHe klasse, daar het den leeraren was voorgeko men, dat hij wel in staat zou zijn, het on derwijs in de IIIde klasse te volgenhetgeen bij het toelatingsexamen in September twijfel achtig scheen. De klassen waren dus op 31 December 1897 als volgt samengesteld: In de Iste kl. 42 leerl., waaronder 5 vrouwelijke. IIdo „32 IIDe „25 IVde 20 V"dc „13 Totaal 132 leerl., waaronder 9 vrouwelijke, die allen het volledig onderwijs genoten. Het aantal leerlingen was alzoo 4 meer dan op het einde van het-vorige jaar. Er bevonden zich 94 leerlingen uit deze gemeente en 38 van elders onder, van welke laatsten echter 17 in deze gemeente gehuisvest zijn, 6 leerlingen zijn op hun verzoek door het Dagelijksch Bestuur vrijgesteld van de beta ling van schoolgelden wel 4 bij vernieu wing en 2 voor de eerste maal. De 18 leerlingen der Vdc klasse onderwier- 3 9 pen zich allen aan het eindexamen, dat, voor zoover het mondeling gedeelte betreft, te Zutphen werd afgenomen onder voorzitterschap van den Directeur der Zutphensche school, terwijl van het personeel der Zutphensche school de heeren H. J. BOLDERMANen H. C. Mellet, met den Directeur zitting in de Commissie hadden. Er hadden zich in het geheel 60 candidaten aangemeld. Zooals reeds vroeger werd gemeld overleed één der Zutphensche leerlingen na gedurende enkele dagen aan het schriftelijk examen te hebben deelgenomen. Het was de leerling A. F. SCHUT, die zich gedurende den tijd, dat hij leerling der school geweest washad doen kennen als een jongeling van uitnemenden aanleggrooten ijver en uitstekend karakter, en van wien verwacht mocht wordendat hij een in elk opzicht voortreffelijk eindexamen zoude hebben afgelegd. Van de 17 Zutphensche candidatendie het eindexamen tot het einde toe volbrachten, ontvingen 16 het getuigschrift zij behaalden de volgende rangnummers op de algemeene lijst J. W. Birnie No. 4 C. Lebbink 7 N. M. Verloop 9 H. Heetjans 11 V 0 11 1 11 11 0 11 11 11 11 J. W. TEN DOESSCHATE 11 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 76