Aan het eindexamen ten overstaan van de Heeren Professoren Valeton, de Boer en TE Winkel op 30 Juni, 1 en 2 Juli gehouden, werd met de 8 leer lingen der 6e klasse door een extraneus deelgenomen. 7 der examinandi vroegen het diploma A en 2 waaronder de extraneushet diploma Bdeze laatsten slaagden beide, doch het diploma A erlangden aan vankelijk slechts 4, terwijl van de overige 3 een ver lengd examen werd gevorderd, waarna aan nog 1 het diploma werd uitgereikt, doch aan 2 werd geweigerd. Na de op 13, 14 en 15 Juli gehouden overgangs examens werden: van de le tot de 2e klasse bevorderd 6 leerlingen, niet bevorderd 1 en aan 5 een herexamen opgelegd. 2e 3e bevorderd 7 leerlingen, niet bevorderd 2 en aan 1 een herexamen opgelegd. 3e 4e bevorderd 8 leerlingen en aan 1 een herexamen op gelegd. 4e 5e bevorderd 4 leerlingen, niet bevorderd 1 en aan 1 een herexamen opgelegd. 5e 6e bevorderd 8 leerlingen en aan 2 een herexamen opgelegd. 5 Uit de ie en 2e klasse nam een leerling geen deel aan het examenals hebbende daarvóór het Gymnasium verlaten. De op 6 September afgenomen herexamens had den allen een gunstig resultaat, zoodat al de leerlingen, van wie zulks was gevorderd alsnog tot eene hoogere klasse konden worden bevorderd. De totaal uitslag der examens was alzoo, dat van de 56 examinandi 50 slaagden, waarvan 11 voorwaar delijk, terwijl 6 hunne voorbereidende studie met een jaar zagen verlengd. Voor het op 12 Juli gehouden admissie-examen hadden zich slechts 5 jongelieden aangemeld en wel 4 voor de ie en 1 voor de 3e klasse; die voor de ie konden allen, die voor de 3e niet dan tot de 2e klasse worden toegelatenvan welke toelating de laatste echter geen gebruik maakte. Op 6 September werd nog eene toelating tot de ie klasse verzocht, aan welk verzoek kon worden vol daan terwijl op 11 September aan een van elders komend leerling werd vergund de overige lessen in de 2e klasse als toehoorder bij te wonen tot tijd en wijle hij het aan zijne kennis in de wiskunde ontbrekende had ingehaaldwat voor het einde des jaars kon wor den geconstateerd en waarna hij als leerling in die klasse werd opgenomen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 70