128 4 klachten over onvoldoende spuiing in Binnengracht en benedenpand van de Berkel. Met genoegen constateeren wij dat hierin in de laatste maanden des jaars belangrijke verbetering is gekomen. De buren van NAGEL in de Groensteeg hebben zich bij ons beklaagd over het koken van eten voor de varkens, bestaande uit afval van de slachterijen, hetgeen erg kan stinken. Door den Voorzitter en het lid Dr. A. J. VAN Rhijn werd een onderzoek „in loco" ingesteld, waaruit bleek, dat dit koken inderdaad een hoogst onaangenamen stank verspreidt. Het eenige afdoende middel om hierin verbetering te brengen is aan Nagel het houden van varkens te verbieden. Het opstapelen van lompen op den openbaren weg, met name in Lare- en Havenstraten, gaf tot gegronde klachten aanleiding. Ingekomen klachten over vuil zakselhetwelk zich in de melk der melkinrichting bevindt, gaf ons aan leiding hierop de aandacht van den Directeur dier inrichting te vestigen. Volgens zijn oordeel is het zaksel toe te schrijven aan stof van turfstrooisel. Deze meening kunnen wij echter niet deelen. Na de gevoerde correspondentie is echter het 5 zaksel uit de melk verdwenenzoodat het beoogde doel is bereikt. De Voorzitter heeft eene hoeveelheid serum tegen diphteritus gekregenwaarop de aandacht van Heeren Doctoren gevestigd zal worden. Dit serum zal van Gemeentewege voor onvermogenden gratis verkrijgbaar zijn. Door den Voorzitter werden ons eenige' belangrijke mededeelingen gedaan over wijwater en wel over het onderscheid dat er bestaat tusschen het wijwater zooals het is en zooals het zijn moet. De Heer G. L. Tjeenk Willink werd als Voor zitter van ons College herbenoemd. Voor de twee vacatures, ontstaan door de perio dieke aftreding der Heeren Mr. J. THOOFT en Dr. A. J. VAN Rhijn, werden de navolgende dubbeltallen op gemaakt Vacature Mr. J. THOOFT. No. I. Mr. G. M. VAN VOORTHUIJSEN. No. 2. Mr. J, Thooft. Vacature Dr. A. J. van Rhijn. No. i. Dr. A. J. van Rhijn. No. 2. Dr. v. d. Moer. Ons medelid Mr. J. Thooft was door ongesteld heid steeds verhinderd onze vergaderingen bij te wonen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 66