74 VII. Gymnasium. Het personeel aan deze inrichting verbonden, bestaat uit een Rector, een Conrector, 9 leeraren en een Gym- nastiek-onderwijzer. De uitgaven voorliet Gymnasium bedroegen 21838 703 De ontvangsten aan Schoolgelden 4320, aan Rijkssubsidie 8628 12948,— Voor verdere bizonderheden hebben wij de eer ons te ïefereeren aan het verslag door Heeren Curatoren uit gebracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Onder dit hoofdstuk is alleen melding te maken van de Muziekschool. In den loop van het jaar namen ongeveer 70 leer lingen deel aan het onderwijs op die school, waarvan 50 betalende en 20 niet-betalende leerlingen. De leeraar H. L. VAN de Velde kreeg op zijn verzoek eervol ontslag en werd benoemd als muziek-leeraar aan de Normaalschool te Deventer. Zijne lessen werden overge nomen door den Directeurden Heer C. P. HOLKAMP. In het Bestuur kwam geene verandering. De Heer J. P. Muijderman, die aan de beurt van aftreden was, werd bij Raadsbesluit van 4 Januari 1897 herkozen. Tengevolge van de mededeeling van den Heer J. A. Vrugtman, dat hij geen nieuwe leerlingen op zijne zangschool aanneemt, besloot het Bestuur een zanc- 75 cursus op te richten, die voorloopig onder de leiding van den Heer HOLKAMP kwam. Van de door den Raad der Gemeente toegekende subsidie van 3000,werd voor 2707,66 gebruik gemaakt, hetwelk geheel ten goede kwam aan de Mu ziek der Schutterij en aan het onderwijs der gratis leerlingen. De rekening over het afgeloopen jaar sloot in ont vangst en uitgaaf met 5439,62. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand der behoeftige klasse alhier was in 1897 niet ongunstig te noemen. Liefdadige instellingen zoo wel als particulieren, onthielden ook nu weder hun bijstand niet, terwijl voorts zooveel mogelijk werk werd verschaft. Ter voldoening aan art. 179u der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instel lingen van weldadigheid waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bizondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz. Daar de tabellen der Instellingen van Weldadigheid over het jaar 1897, eerst in de maand Juli van dit jaar fc>

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 39