36 In de bewaarschool op den Paardenwal werd in een der lokalen de vloer vernieuwd en de bergplaats ver groot en gedeeltelijk vernieuwd. De schoeiing aan de speelplaats van die school langs de binnengracht werd geheel vernieuwd. De verschillende onderhoudskosten, met inbegrip van die voor schoonhouden, witten, vernieuwen en meubilair, hebben bedragen voor de bewaarscholen909,635 scholen Lager Onderwijs 5486,70s school voor Middelbaar Onderwijs 2266,69' ,1 ,1 v, Hooger Onderwijs 572,04 Gymnastiekschool292,44 Openbare Pompen. Op verzoek van belanghebbenden werd de pomp in de Naadzak verplaatst. De pomp in het Hagepoortstraatje en die in de Polsbroek werden tijdelijk voor het gebruik gesloten. De verschillende pompen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in voldoenden toestand. De kosten hebben bedragen 417,88s. Straten, Pleinen en Riolen. In verband met de bebouwing der verkochte per- ceelen langs den Emmerikschen weg, de ruiling met Steijsel en de bebouwing der verkochte perceelen langs den Buitensingel, werden langs de nieuwe woningen bestrate voetpaden gelegd en de bestaande bestratingen opgehoogd en verlegd. Aan den Tadamasingel bij de David Evekink- stichting werden nieuwe voetpaden gelegd. 37 Op den Graaf Otto Singel werden de bestaande bestrate voetpaden verlegd en voor de nieuwe woningen nieuwe voetpaden bestraat. Op verschillende plaatsen in de Waterstraat, Nieuw- stadMarkt, Laarstraat en Polsbroek werden de klin kervoetpaden opgenomen en vernieuwd. De Lievenheersteeg werd geheel verstraat en met een nieuw middenpad van klinkers voorzien. Op den Overweg bij den Spoorweg, een gedeelte van de Havenstraat bij de Veemarkt, een gedeelte van het Oude Wand, de Spittaalstraat, de Waterstraat en op verschillende andere plaatsen, werden belangrijke her stellingen verricht, te zamen over eene oppervlakte van 8038,M!. Daarenboven werden ten behoeve van de Gasfabriek en de Waterleiding ruim 3123 M2. opgebroken en bestraat. Wegens het voortdurend opbreken der bestratingen voor de gas- en waterleidingen en het nazakken der sleuven, verkeert de bestrating in minder goeden toe stand Tot verbetering van den waterafvoer aan den Graaf Otto Singel, den Martinetsingel, den Emmerikschen weg en den Berkelsingel werden nieuwe afwatering riolen gelegd en straatsyphons gesteld. De benoodigde materialen werden 11a gehouden aan besteding geleverd de keiendoor A. Dapsens te Yvoir. de rioolbuizen, door J. C. Pk Laurillard te Deventer. Wegens den belangrijken sneeuwval in Januari, werd het op de begrooting geraamde bedrag voor het sneeuw-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 20