34 In het politiebureau werden de bureaux onderling verwisseld en het bureau van den Commissaris geverfd en behangen. Bij de Larebuitenbrug werd eene nieuwe dubbele urinoir geplaatst, en buiten de Spittaalstraat de dubbele urinoir verplaatst. Van de berg loods aan den Vliegendijk werd het dak hersteld en gedeeltelijk vernieuwd. Om het terrein der Veemarkt werd een tweeden af- sluitregel aangebracht. De verschillende werken werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. De kosten daaraan besteed hebben bedragen 2 892,68. De inrichting der stembureaux geschiedde volgens de voorschriften der nieuwe kieswet in de daartoe bestem de lokalen in het gemeentehuis, in school G en in school B/C. Torens. De bliksemafleiders werden onderzocht en verkeeren in goeden toestand. Voor rekening der Gemeente werd eene gasleiding aangebracht op de kamer van den torenwachter op den toren der St. Walburgskerk. Met het R. C. Kerkbestuur hadden besprekingen plaats over het onderhoud der klokkenstoelen der groote luidklokken in den Nieuwstadstoren. Wegens het voortdurend gebruik, dat de R. C. kerkelijke ge meente van die klokken maakt, werd die gemeente geacht te zijn verplicht tot het onderhoud daarvan. 35 Het onderhoud der torens vorderde eene uitgaaf van 302,70. Gebouwen bestemd voor onderwijs. Alle gebouwen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Tot verbetering der dagverlichting op de groote teekenzaal der Hoogere Burgerschool, werd een nieuw groot lichtkozijn geplaatst in den westelijken gevel. De gasleiding en de gaslampen werden gedeeltelijk vernieuwd, op de zaal voor rechtlijnig teekenen werd gloeilicht aangebracht, en in een der lokalen werd de vloer vernieuwd. De achtergevel werd opnieuw ingevoegd en geverfd. De speelplaats werd opnieuw bestraat. In het Gymnasium werden de binnenjalouziën op de bovenverdieping in buitenjalouziën veranderd. In school I werd een gedeelte van den topgevel door vorst beschadigdhersteld en opnieuw ingevoegd. De voorgevel van school H werd geverfd. Tot bevordering der reinheid werden in verschillende scholen de gepleisterde wanden ter hoogte van 1. Meter a 1.20 Meter boven den vloer geverfd. Aan de klachten over enkele glanzende schoolborden en onfrissche privaten werd zooveel mogelijk te gemoet gekomen. In verband met de bebouwing van het daarnaast gelegen terrein, werd de afregeling van de speelplaats bij school I verlengd en op de zonzijde, rond het gebouw, boomen geplaatst.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1897 | | pagina 19