00 leerlingen5 leerlingen verlieten de school na vol brachten leertijd. Van de 15 leerlingen, waarmede de cursus aanving, waren op het einde des jaars nog slechts 10 aanwezig. Twee der vertrokken leerlingen zijn bij een timmermansbaas geplaatst, twee zijn ver trokken wegens verandering van werkkring en een we gens verandering van woonplaats. Van de overgeble ven leerlingen ontvangen er 6 onderwijs in het timme ren, 3 in het meubelmaken en 1 in het draaien. De avond-teekenschool, die gehouden wordt Maan dags en Donderdags, des avonds van 7 tot 9 uren, werd bezocht door 34 leerlingen, waaronder 7 leerlingen der Werkschool. De cursus van leerlingen, bedoeld in Art. 2 sub a van het reglement, werd gevolgd door 20 leerlingen. Het verbruik van diverse materialen, gedurende het verloopen jaar, bedroeg f 391.69, terwijl aan ver koopbare voorwerpen verantwoord wordt een bedrag van f 329.23, waaronder een bedrag van f 49.40, ver vaardigd ten dienste van de school. Aan oefeningstukken is dus geleden een verlies van materialen ten bedrage van f 62.46. Aan het einde van haar verslag gekomen, gevoelt de Commissie zich gedrongen, om nogmaals Uwe aan dacht te vestigen op de onmogelijkheid, om eene in- 3 richting tot bloei te brengen of daartoe voorstellen te doen, zoolang niet over hare toekomstige inrichting door Uwe Vergadering eene beslissing is genomen en definitief lokalen aangewezen zijn, waarin zij gevestigd kan blijven. In het afgeloopen jaar bezocht de Commissie de ambachtsscholen te Arnhem, te Haarlem en te Alkmaar, ten einde uit daar opgedane ervaringenmet eenig vertrouwen, de haar door Burgemeester en Wethouders gevraagde reorganisatie voorstellente kunnen indienen. In Uwe vergadering van 4 November 1895 werd als bestuurslid herkozen de Heer J. P. MuiJDERMAN, die ook weder in zijne functie van Voorzitter bevestigd werdzoodat in de samenstelling van het bestuur geene verandering kwam. Het Bestuur, J. P. MUIJDERMAN, Voorzitter. H. L. HAMER, Secretaris-Penningmeester Aan den Raad der Gemeente Zutphen. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 91