door de benoeming van den lieer G. J. Nijenhuis vroeger onderwijzer aan school C, tot onderwijzer aan' school G. Van 10 Januari tot i Maart werd tijdelijk in de vacature voorzien door de aanstelling van mej. J. H. Vrugtman. Op school E werd in de plaats van den heer D. Wunderink, die in Juli overleden was, in de Raads zitting van 3 September benoemd de heer G. Sterringa. Daar deze echter voor de op hem uitgebrachte be noeming bedanktewerd in de Raadszitting van 7 Octo ber als onderwijzer aan school E aangesteld de heer W. Weenink, die den i6<Jen October in functie trad. De heer J. van der Vies was van het laatst van Maart tot 16 November wegens eene ernstige onge steldheid uit de school afwezig. Van den isten Sep tember tot den 16 November werd in de vacature tijdelijk voorzien door de aanstelling van Mej. S. Re- VELMAN, die reeds meerdere malen bij vacatures hare goede diensten aan de gemeente heeft bewezen. Aan school F werd de heer J. W. Pasman die in de Raadszitting van 4 Februari op verzoek eervol ontsla gen was en den 17^.1 April zijne betrekking neerlegde, in de Raadszitting van 4 Maart vervangen door de heer R. KOERSELMAN. Deze trad den isten Juli in functie. Aan school G werd het personeel uitgebreid door de benoeming van den heer F. Falkena in de Raads zitting van 10 Juni. Deze trad den isten Jujj in functie. Het onderwijs in de handwerken op school G werd door heeren Burgemeester en Wethouders tijdelijk op gedragen aan Mej. C. E. Bientjes. Op school H werd de heer R. S. SCHORTINGHUIS 3 in de Raadszitting van 4 Februari eervol ontslagen met ingang van 1 Maart. Deze werd in de Raadszitting van 10 Juni vervangen door den heer E. J. WASSINK die den isUn September in functie trad. In de vacature werd tijdelijk voorzien door de aanstelling van Mejuf frouw S. Revelman. Aan de avondschool van school D trad, na het ver trek van den lieer Schortinghuis, de heer M. J.Waale op, onderwijzer aan school BjC. Toen het na de groote vacantie bleek, dat ook in dezen cursus, tengevolge van het groote aantal leerlingen, de aanstelling van eenen tijdelijken onderwijzer op die school noodzakelijk was, trad den 1 jcteu September voorloopig als onderwij zer aan die school op de heer A. MELLINKonderwijzer aan school D. In de Raadszitting van 7 October werd hij als zoodanig aangesteld voor den loopenden cursus op een salaris van f 150. Aan de avondschool in school E werd door Heeren Burgemeester en Wethouders, in hunne vergadering van 17 December weder vooreen jaar aangesteld Mejuffrouw M. E. J. van de Velde. Op de Rootnsch Katholieke jongensschool werd de heer P. J. KüSTERdie den istcu December zijne be trekking verliet, vervangen door Mejuffrouw J. A. Engelsman. Op de school voor Chr. Nat. Onderwijs op den Paardenwal, werd de heer J. H. Aarts, die den i^ten November zijne betrekking verliet, vervangen door Mejuffrouw L. M. VAN der Weel, die den isteu De cember in functie trad. De toestand der gebouwen en lokalen der openbare

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 84