té en zetten in de IVde Klasse de oefeningen in het teekenen voort. Van de leerlingen werden 7 door het Da- gelijksch Bestuur vrijgesteld van de betaling van schoolgeld, namelijk 4 bij vernieuwing en 3 voor de eerste maal. Van 2 leerlingen is het schoolgeld betaald door de Commissie van Toezicht; aan eenige leerlingen werden de teekenbenoodigdheden geheel of gedeeltelijk kosteloos van Gemeentewege verstrekt. Opmerking. De in het vorige jaar tot stand gekomen reorganisatie der Burger-Avondschool moet leiden tot eene belangrijke wijziging in den gang en de organisatie van het onderwijs. De Commissie is er van overtuigd, dat de Burger-Avondschool alleen dan tot bloei kan geraken en beantwoorden kan aan hare be stemming, indien er zekerheid bestaat, dat niet binnen een' betrekkelijk korten tijd hare inrichting weder eene geheele wijziging moet ondergaan en indien de overtuiging in deze gemeente gevestigd is, dat zij de aangewezen plaats is voor de opleiding van aanstaande ambachtslieden. Zoolang echter door den Raad der Gemeente nog geene beslissing genomen is op de vraag, of de werkschool zal worden gereorganiseerd in eene ambachtsschool, kan er geen sprake zijn van een vast beginsel, waarvan men kan uitgaan bij het vaststellen van den inwendigen dienst der Burger-Avond- school. Het is dus in het belang dier inrich ting dringend noodig, dat omtrent de vraag, of in deze gemeente eene ambachtsschool zal worden gevestigdzoo spoedig mogelijk eene beslissing valle. Commissie van In de samenstelling der Commissie heeft in Toezicht. het afgeloopen jaar geene verandering plaats gegrepen. Mededeelingen. Den September werd Dr. B. C. Goud- SMIT door de Commissie, bij monde van haren Voorzitter, in tegenwoordigheid van de leeraren en leerlingen der school, op plechtige wijze in zijne nieuwe betrekking geïnstalleerd. De Commissie van Toezicht, B. CUPERUS, Voorzitter J. M. VAN 'tHOFF, Secretaris. ZuTPHEN 13 Februari 1896. Aan den Gemeenteraad van ZUTPHEN. 17

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 82