moedigheid van de betrokken leeraren in staat is, botsingen te vermijden. De kamer, die thans den naam draagt van docentenkamer, is eveneens voor dat doel volkomen ongeschikt. Daarin moeten de kaar ten bewaard worden en een aantal kasten worden geplaatst tot opberging van boeken en instrumenten, die niet dagelijks noodig zijn. Voor het oorspronkelijke' doel is zij daarvoor veel te klein. Wel tracht de Direc teur aan dat bezwaar tegemoet te komen, door de directeurskamer tijdelijk af te staan voor docentenkamer en voor het houden van schoolvergaderingen, doch het behoeft geen betoog, dat dit slechts tijdelijk kan zijn. Zal het onderwijs in de Gymnastiek vol doen aan de paedagogische en hygiënische eischen, die men er aan mag stellen, dan dient dat onderwijs tusschen de schooluren te worden gegeven, in lokaliteiten aan de school verbonden, of in de onmiddellijke na bijheid daarvan gelegen en zeker niet op de Woensdag- en Zaterdag namiddagen, die zoo veel mogelijk voor de leerlingen geheel vrij dienen gehouden te worden. De lokalenvoor de voldoening aan boven genoemde eischen benoodigd, zijn alle be schikbaar in de benedenverdieping van het gebouw der Hoogere Burgerschoolwaar thans tijdelijk de school G wordt gehouden. De 13 Commissie acht het daarom wenschelijk, dat al die lokalen worden beschikbaar gesteld voor de Hoogere Burgerschool. Mededeelingen. Met den aanvang van den nieuwen cursus werden de lessen in de Wiskunde in de IVde en Vde Klasse opgedragen aan de Heeren Bolderman en Suringar. De eerste geeft in die klassen les in de algebra en de gonio metrie en trigonometrie, de laatste in de ste reometrie en de beschrijvende meetkunde. Daarentegen werden zij ontheven van de les sen in de algebra in de IWe en IIHe Klasse welke lessen nu gegeven worden door den Heer Stoel. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend Op denzelfden datum, waarop Dr. D. G. Personeel. Cramer aftrad als Directeur der Hoogere Burgerschool, trad hij ook af als Directeur der Burger-avondschool. Ook in deze be trekking werd hij vervangen door Dr. B. C. Goudsmit. In de vergadering van den Gemeenteraad van 10 Juni werd tot leeraar in de Werktuig kunde voor één jaar benoemd, de heer J. J. Stoel, op eene jaarwedde van 200. terwijl in diezelfde vergadering de aanstelling van den Heer H. J. Bolderman, als tijdelijk leeraar in de Wis- en Natuurkunde, weder voor één jaar werd gecontinueerd. 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 80