einde van het jaar vertrok uit de lilde Klasse i leerling, terwijl na gehouden examen nog i leerling voor enkele lessen tot de IVde Klasse werd toegelaten, zoodat de Klassen op 31 December 1895 samengesteld waren als volgt: In de Iste Klasse 28 leerlingen. IIde 24 "De 26 IVde l8 vde 16 Totaal 112 leerlingenwaar van 109 het volledig onderwijs bijwoonden. Het aantal leerlingen was alzoo 1 minder dan op het einde van het vorige jaar. Er bevonden zich 77 leerlingen uit deze gemeente en 35 van elders onder, van welke laatsten echter 18 in deze gemeente gehuisvest zijn. Er waren geene vrouwelijke leerlingen. 6 leerlingen zijn op hun verzoek door het Da- gelijksch Bestuur vrijgesteld van de betaling van schoolgelden wel 4 bij vernieuwing en 2 voor de eerste maal. De 14 leerlingen, die zich bij het einde van den cursus 1894/95 in de Vde Klasse bevon den, onderwierpen zich allen aan het Eind examen. Het mondeling gedeelte daarvan werd afgenomen te Nijmegen, onder voorzit terschap van den Directeur der Hoogere Burgerschool aldaarterwijl van de Leeraren 9 der Zutphensche school de Heeren Dr. B. C. GOUDSMIT en P. Kat Pzn. zitting in de Com missie hadden. Er hadden zich in het geheel 52 candidaten aangemeld. Van de Zutphensche ontvingen 13 het Getuigschrift; zij behaalden de volgende rangnummers op de Algemeene Lijst H. J. S. Manschot J. F. B. van Hasselt Ch. A. Struijck W. Laman Tril J. H. ten Cate J. C. Ankersmit J. F. A. van Riessen H. A. Ankersmit A. Th. H. Winter F. de Bouvé Horst 37. A. Vrugtman39. G. M. Wigman „44. Een der geslaagden is, na examen, toegela ten tot de Kon. Milit. Academie, 2 zijn ge slaagd voor het examen van Adspirant-Land- meter, 4 zijn student aan de Polytechnische schoolj aan de Indische inrichting te Delft, 2 zijn aan de Twentsche Bank geplaatst, 2 studeeren voor de examens voor surnumerair der Directe-Belastingenterwijl 1 nog enkele lessen aan de Hoogere-Burgerschool volgt. P. VAN PRITZELWITZ VAN DER

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 78