slag-en als leeraar in de Plant- en Dierkunde, met dankbetuiging voor de bewezen diensten, welk eervol ontslag in de vergadering van den Gemeenteraad van 4 Februari vervroegd werden wel ingaande op genoemden datum onder gehoudenheid, dat genoemde leeraar zou blijven voorzien in het onderwijs in de Plant- en Dierkunde der lVde en Vde Klasse. In de vergadering van den Gemeenteraad van 4 Maart werd tot leeraar in de Plant- en Dierkunde benoemd de heer Dr. H. M. D. van Riemsdijk, die den isten Mei in functie trad. In de vergadering van den Gemeenteraad van 1 April werd den Heer Dr. D. G. Cra mer, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Directeur der Hoogere Burgerschoolon der dankbetuiging voor de bewezen diensten, met ingang van 1 September. De Commissie behoeft Uw College niet te wijzen op de groote verdiensten, die de afgetreden Directeur voor de Hoogere Burgerschool heeft gehad, op de onovertroffen wijze, waarop hij de school heeft georganiseerd en tot grooten bloei heeft gebracht, en op de groote toewijding, waar mede hij zijne betrekking heeft vervuld. Op den laatsten schooldag van den vorigen cursus, den i4den Juli, is door het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, bij monde van den Burgemeester en door de Commissie, bij monde van haren Voorzitter, hulde gebracht aan zijne voortreffelijke eigenschappen als Directeur en leeraar, eene hulde, waaraan ook de Hooge Regeering zich heeft aangeslotentoen zij den 3 isten Augustus den Directeur benoemde tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. In de vergadering van den Gemeenteraad van 10 April werd in zijne plaats de heer Dr. B. C. Goudsmit, tot dusver leeraar aan de Hoogere Burgerschooltot Directeur dier inrichting benoemd. De betrekking werd door hem aanvaard den isten September. In de vergadering van den Gemeenteraad van 10 Juni, werd tot leeraar in de Wis- Natuur- en Werktuigkunde benoemd de heer J. J. Stoel, op eene jaarwedde van f 2000. deze trad den istel1 September in functie. Tegen dien datum werd Dr. B. C. Goudsmit ontheven van het onderwijs in de Natuurkunde in de IIIde Klasse en in de Werktuigkunde. In diezelfde vergadering werd besloten, de IIIde Klasse weder te splitsen in twee parallel- afdeelingen voor het onderwijs in de Plant en Dierkunde, de Staatsinrichting, Boekhou den en Aardrijkskunde, en werden de heeren P. Kat Pzn., Dr. H. M. D. van Riemsdijk en W. C. Gelton weder voor één jaar be last met twee extra-uren 's weeks onderwijs (tegen de vroegere voorwaarde).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 75