6 sluizen te geraken, terwijl wij thans kunnen verklaren, dat sedert dien tijd de toestand veel verbeterd is en geregeld gespuid wordt. De bewoners der Rozenhoflaan hadden zich in de zomermaanden te beklagen over den stank, welken de sloot aan de achterzijde hunner woningen bij de bleek van Reinders verspreidt. Eene sub-Commissie, be staande Uit de heeren Tjeenic Willink, Dr. Sneltjes en Witkop, heeft den toestand dier sloot onderzocht en, nadat haar gebleken was, dat de sloot reeds van stadswege was schoongemaakt, heeft zij van Reinders de belofte verkregen, dat deze, ook in zijn eigen be lang, tegen verdere verontreiniging zou waken. Volgens bericht in de dagbladen was in de maand Februari door den Districtsveearts bij een varken in de gemeente Zutphen vlekziekte waargenomen. Door de Commissie werd besloten, omtrent deze zaak een nader onderzoek in te stellen en vooral na te gaan, of wel licht nog meer varkens van denzelfden eigenaar aan die ziekte lijdende waren. Met dit onderzoek en de bespre king daarvan met den Rijksveearts belastte zich Dr. Snel- TJES en daaruit bleek, dat bij dit geval de voorschrif ten der wet geheel waren in acht genomen, terwijl de overige varkens geslacht en door den Rijksveearts on derzocht en goedgekeurd waren, Nog dient vermeld omtrent dit onderwerpdat op 12 Februari j.l. eene partij varkensvleesch, uit Bram men, en op 14 Februari daaropvolgend eene dergelijke partij, uit Twelloo in deze Gemeente ingevoerd, door den Stadskeurmeester voor de consumptie afgekeurd en door de politie vernietigd werden. In verband met het toezicht op de levensmiddelen, hopen wij ook ter gelegener tijd Uw antwoord te mo gen vernemen op het, reeds in ons vorig jaarverslag aan U gericht verzoek, om, bij politieverordening te bepalen, dat 's avonds levensmiddelen alleen dan mogen rondgevent wordenals de verkooper voorzien is van een bewijs van goedkeuring dier eetwaren door den Stadskeurmeester. Ook moeten wij nogmaals hier ter plaatse herhalen, dat de exploitatie van het tonnenstelsel hier ter stede nog steeds te wenschen overlaat en gepaard gaat met veel stank, dikwijls met uitstorting over de straten bij het vervoer enz. De Commissie herhaalt dus haar ver zoek, reeds in het vorige jaarverslag geuit, om met meer zorg tegen die bezwaren te doen waken. In verband met de bovenvermelde ziektegevallen in de Barlheze ontving de Secretaris namens U het verzoekom een onderzoek in te stellen naar het water uit de gemeentepomp in die straat. De uitslag van

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 68