t zo 4 muren heendrongen. Door bemiddeling der politie, welke op dien toestand gewezen werd, is die mestver- zameling opgeruimd. In den hoogst onreinen toestand in den Wittenhoed, waar het privaat der Gemeente door verregaande on reinheid totaal onbruikbaar was geworden, terwijl de aldaar geplaatste vuilnisbak insgelijks gebezigd werd voor allerlei faecaliën en waarop reeds in het vorige jaarverslag werd gewezen, is door bemiddeling der Com missie eene groote verbetering aangebracht, daar van gemeentewege opruiming en reiniging heeft plaats gehad. Met het oog op den toestand van slooten en grach ten m deze Gemeente, werd door de Commissie bespeurd, dat de afwatering van de Polbeek in den afgeloopen zomer weer dikwijls te wensclien overliet en de sloot aldaar weer vuil en stinkend water bevatte, terwijl van het sluisje aan de Berkel veel te weinig gebruik ge maakt werd tot spuien. In antwoord op een schrijven, dat wij de eer hadden over deze zaak tot U te richten, mochten wij de belofte ontvangendat voor betere spuiing zou worden zorg gedragen, zoodra de water stand dit toeliet, daar het nalaten der spuiing alleen het gevolg was geweest van den abnormalen waterstand van den IJssel. In verband met de vele ziektegevallen in de Barl- 5 heze en de Waterstraat, in de maanden Augustus en September j.l., werd de aandacht der Commissie getrok ken door den zeer onvoldoenden toestand van de Ber kel in onze stadals gevolg van het nalaten der spuiing. Wij hadden de eer tot U, naar aanleiding van dit punt, eene missive te richten d°. 7 October 1895, No. 131, waarin op het onhoudbare van dien toestand werd gewezen en U verzocht werd voortaan eene ge regelde spuiing van de Berkel te willen bevorderen. Naar aanleiding van eenons door U toegezonden af schrift van een schrijvenaan U gericht door den Ge meente-architect, werd in onze vergadering de opmer king gemaakt, dat ook de inrichting der sluizen geene voldoende spuiing toelaat, daar die schutpoortjes, waar door het water moet wegvloeien te hoog liggen en bij het spuien steeds 1 Meter water op den bodem vóór de sluizen blijft staan, waar dus het meeste vuil en slib blijft liggen. Dit zou niet het geval zijnals de sluis deuren zelf geopend werden doch dit gaat met groote bezwaren gepaard. Uit eene bespreking dezer zaak door den Voorzit ter onzer Commissie met den Burgemeester en den Ge meente-architect mochten wij met voldoening ontwaren, dat op de gemeentebegrooting voor 1896 gelden waren uitgetrokken om tot verbetering in het openen der

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 67