gé HOOFDSTUK XII. Nijverheid, Handel en Scheepvaart. I. Kamer van Koophandel en Fabrieken. In 1895 hebben geene verkiezingen plaats gehad. De Kamer van Koophandel en Fabrieken bestaat thans uit de volgende Heeren J. C. Muijderman, Voorzitter; A. J. Nijman, On der-Voorzitter; E. G Volkersz, Thesaurier; D. L. van Elk, C. D. Muijderman, F. H. Heukelman, H. J. Reesink, B. Fortuin, E. J. Harmsen en de Heer Mr. M. Rom Colthoff Secretaris; overeenkomstig de deswege bestaande bepalingen, is deze laatste geen lid der Kamer. De heeren Nijman, van Elk, C. D. Muyderman en E. J. Harmsen, treden af op 31 Dec. 1896, de overigen uit. Dec. 1898. II. Nijverheid. a. Fabrieksnijverheid en ambachten. De toestand daarvan bleef onveranderd. In het afgeloopen jaar werden, krachtens de wet van 2 Juni 1875 Stblno. 95), door ons de navolgende vergunningen verleend 1. aan W. Dubbeling, definitieve vergunning tot het uitoefenen van eene smederij, tot het verkappen van vijlen. 2. aan G. ten Cate en Zoon, tot het oprichten van eene smederij in hun rijtuigfabriek. 97 3. aan H. van der Klip, tot oprichting van eene broodbakkerij 4. aan W. Kloosterboer, tot het oprichten van een stoomkorenmolen. 5. aan de firma B. A. Albers Co., tot oprichting van eene zeepziederijvan eene kuiperij en het stellen van eene gaskrachtmacliine. 6. aan Provisoren van het O. N. Gasthuistot het oprichten van eene ijs- en koelinrichting en het stellen van eene gaskrachtmacliine. 7. aan Arnoldus Meerstadt, tot het plaatsen van een gasmotor. 8. aan H. ter Beek, tot het oprichten van een stoom korenmolen. 9. aan A. C. T. Vetter firma Vetter Co., tot uit oefening van eene likeurstokerij en distilleerderij. b. Verveening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden in dezen tak van nijverheid een middel van bestaan. De opbrengst van de aan den afslag aangevoerde zee- en riviervisch bedroeg in 1895 12537,69, tegen 10202,10 in 1894 en f 11833,62 in 1893. III. Handel en Scheepvaart. a. Binnenlandsche Handel. Markten (niet vermeld in Hoofdstuk XI, Landbouw en Veeteelt). 7

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 50