nen (circa 260 personen) de kosten van beheer be droegen f 325, Aan grondstoffen, werkgereed- schappen en arbeidsloonwerd uitgegeven de som van 1460, Totaal1785, De ontvangsten bedroegen 2190, Naar aanleiding van de verslagendoor de onder scheidene instellingen van Weldadigheid aan ons inge zonden, kunnen wij Uwer Vergadering nog de navol gende bizonderheden mededeelen. Sint Anthony Groote Broederschap. In 1895 bleef het Bestuur onveranderd, en bestond op 31 December van dat jaar uit de volgende leden de heer J. N. Mispelblom Beijer, Olderman. A. Steenlack, Mr. J. Thooft, W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, Gildemeester. A. J. W. van Doorninck, In het laatst van het jaar leed de Broederschap een gevoelig verlies, door het onverwacht overlijden van haren Rentmeester, den heer G. Beins, die gedurende zijn Rentmeesterschap in alle opzichten veel tot het welzijn der Instelling heeft medegewerkt. In zijne plaats werd benoemd de heer H. W. Hasselo. Als Gildeknecht was werkzaam J. W. Bettinck. In het afgeloopen jaar zijn van de bewoners van het 83 Ruitershofje en andere woningen der Broederschap2 overleden. De bevolking dier gebouwen bestond, einde 1895, uit: 8 gehuwden, 8 ongehuwden, 13 weduwen, en 1 weduwnaarsamen 30 personen. Aan 231 personen werden elke week preuvingen uit gereikt. Elke wekelijksche preuving bestaat uit 2 K.G. roggebrood en 0,25 K.G. boter, en voorts 5 maal 'sjaars 0,5 K.G. spek. Bovendien worden aan de be woners der woningen, gedurende de wintermaanden, turf en gruis verstrekt. Voorts werden aan behoeftige bewoners geldelijke toelagen gegeven. De toestand van de gebouwen en landerijen was voldoende. Het bouwplaatsje Klein Bannink, onder Hengelo, werd geheel vernieuwd. De rekening der Instelling over 1894 sloot, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van f 6460,10'. De Sint Anthony Broederschap op de Nieuwstad. Deze Instelling verstrekte in 1895 aan 18 vrouwelijke personen wekelijks f 0,50. Haar Bestuur bestaat uit de heeren: Mr. J. Thooft, Mr. W. J. L. Umbgrove, W. C. M. R. Baron van Heeckeren van de Heest, Jhr. Ph. E. van de Merwede Quarles van Ufford en F. H. Umbgrove. Sint Anne Broederschap. Deze Instelling staat onder het bestuur van drie Re genten. 82

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 43