7$ Werkschoot. Deze school is thans gevestigd in eenige lokalen der kazerne „Latijnsche school". Omtrent de werking der school hebben wij de eer te verwijzen naar het verslag der Commissiehetwelk als bijlage G hierachter is gevoegd. VII. Gymnasium. Het personeel aan deze inrichting verbonden, bestaat uit een Rector, een Conrector, 9 leeraren en een Gym- nastiek-onderwijzer. De uitgaven voor hetGymnasiumbedroegen/21256,045 De ontvangsten aan Schoolgelden f 4200, aan Rijkssubsidie 8455, f 12655, Voor verdere bizonderheden hebben wij de eer ons te refereeren aan het verslag door Heeren Curatoren uit gebracht, hetwelk als bijlage C hierachter is gevoegd. VIII. Kunsten en Wetenschappen. Onder dit hoofdstuk is alleen melding te maken van de Muziekschool. Aan deze inrichting zijn verbonden 3 leeraren. In het afgeloopen jaar nam de heer A. WINTER zijn ontslag en werd vervangen door den heer C. P. HolKAMP uit Amsterdam. Op 1 Maart van dat jaar begon de cursus met 50 betalende en 18 gratis leerlingen. Op 1 Sep tember daaraanvolgende waren 50 betalende en 20 79 gratis leerlingen op de school. De rekening over het afgeloopen jaar sloot in ontvangst en uitgaaf met f 5000.2 Is, terwijl de Gemeentelijke bijdrage bedroeg f 2876,96s. HOOFDSTUK X. Armwezen. In vergelijking met andere Gemeenten, was de toe stand der behoeftige klasse alhier, in 1895 niet ongun stig te noemen. Liefdadige instellingen zoowel als par ticulieren, onthielden ook nu weder hun bijstand niet, terwijl voorts zooveel mogelijk werk werd verschaft. Ter voldoening aan art. 1791* der Gemeentewet, werden door onsop onderscheidene tijdstippende in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instel lingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bijzondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz. Daar de tabellen der Instellingen van Weldadigheid over het jaar 1895, eerst in de maand Juli van dit jaar worden ingezonden, laten wij hier volgen den inhoud dier tabellen over 1894. In dat jaar werd door de Gemeente, voor rechtstreek- sche geldelijke verpleging, niets uitgegeven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 41