52 jeswal en Berkelsingel, werden de boomen gesnoeid en de daar afkomende takken verkocht. Ook werd nog een gedeelte esschenhakhout in het Coenenpark gehakt en met verscheidene perceelen iepen- boomenstaande langs den Voorsterweg, op den Over- marsch en verscheidene perceelen peppels, staande langs den „Lagen muizerswaard", verkocht. Het plantsoen in het Coenenpark had voor een ge deelte nog al te lijden van het hooge water, en wegens de aanhoudende en strenge vorst nog al van het ijs; hoewel de heesters en struiken hiervan eiken dag werden losgemaakt, kon niet verhinderd worden, dat nog enkele takken door de kracht van het ijs afbraken. Ook werden in eenige paden, waarover het water heen stroomdegaten gedrevendie later met puin en klei zijn aangevuld. De vijvers werden geregeld schoon gemaakt en van onkruid gezuiverd, en een gedeelte van den kleinen vijver in den nazomer, bij lagen waterstand, uitgediept en ruim 500 M3 zand uitgegraven, gedeelte lijk gebruikt ter aanhooging bij de in aanbouw zijnde zeepfabriek aan den Marschweg. Het overige werd op den wal gekruid en voor andere doeleinden gebruikt. De grasvelden werden geregeld met de machine of zeis afgemaaid, en vereischten door de gunstige weêrs- gesteldheid zeer veel arbeid. Bijna elke week moesten de gazons met de machine gemaaid wordendaar het gras anders te lang werd. De Berkelwandeling werd op enkele lage plaatsen verhoogd met grond uit de Berkelwelke bij het uit baggeren op den wal werd geworpen. In de Schoolstraat 53 (Hoven) werd een rij lindeboomen geplaatst en wel de Tylia Dasistilla of kruinlinde. Ook langs den Voor sterweg werden nog eenige iepen en linden geplaatst, benevens eenige eiken aan den Berkelsingel en verschil lende heesters langs de wandelingen, om het artillerie park en op andere plaatsenter inboeting. Voor aanplanting in de weilanden werden aangekocht 120 peppelenpoten, welke geplant zijn in de Lentjes en den Droogen Janlangs de Baankstraat en in de Oordtjes. De jonge peppels in de kweekerij groeiden goed, zoodat er een volgend jaar al eenige 3 jarige voor aanplanting kunnen gebruikt worden. Er werden dit jaar uit de kweekerij naar verschillen de plaatsen verplantruim 300 boomensier- en bloemheestersen ongeveer 150 coniferen en andere gewassen, ongeveer 9000 voorjaarsbloemen en ruim 5000 zomerbloemen en vaste planten. Begraafplaatsen. De Begraafplaatsen werden met zorg onderhouden en verkeeren in goeden toestand. Alle jonge boomen en heesters werden op tijd gesnoeid. Het nieuwe gedeelte voor derde klasse werd reeds in gebruik genomen om daarin te begravenen ook een gedeelte van het aangewerkte stuk langs het bin- nengrachtje voor kinderen 3de klasse. Openbare verlichting. Het getal gaslantaarns voor de openbare verlichting bedraagt 420. Daarvan brandden 304 lantaarns gedurende

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 28