40 waartoe ook de vochtige en warme zomer het zijne heeft bijgedragen. De kosten, aan een en ander besteed, hebben bedra gen 3458,06s. B. Eigendommen en inrichtingen, bestemd voor den publieken dienst. a. Gemeentehuis en Boterhal. Na de verwerping van het voorstel tot het bouwen eener nieuwe open botermarkt, werd een voorstel tot herstelling der oude hal ingediend en tot restauratie besloten, terwijl op de begrooting van 1896 de noodige gelden, 11000, daarvoor ingebracht werden. Wegens den hoogst onvoldoenden toestand van het lokaal der secretarie, werd de oude rechtszaal daarvoor ingericht, waardoor eene zeer groote verbetering werd verkregen. De inrichting van het gebouw doet eenige verandering wenschelijk achten; de toestand van daken en goten wordt zoodanig, dat spoedig eene belangrijke vernieuwing noodzakelijk wordt. b. Gebouwen cn inrichtingen voor gemeentedienst. De op het aan de firma Albers verkochte terrein aanwezige petroleumbergplaats werd afgebroken en op nieuw opgebouwd op het terrein der hooge losplaats langs den IJssel en de Noorderhaven. Van de bergloods aan den Vliegendijk werd de borst wering vernieuwd en de kap belangrijk hersteld. De bergplaats voor brandladders in de Rosmolensteeg ■yverd verplaatst naar de Vischmarkt. 41 Voor den slangenwagen no. 6 werd een nieuwe berg plaats gemaakt bij de broodfabriek aan de Noorderhaven. De overige gebouwen en inrichtingen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De kosten daaraan besteed hebben bedragen 2430,20. c. Torens. De bliksemafleiders werden onderzocht en in orde bevonden. Gebouwen voor Openbaar Onderwijs. Ingevolge besteksbepalingen werden de nieuwe school I aan den Tadamasingelaanbesteed II Aug. 1893, en de vereenigde school B/C aan de Molenbeekstraat, aanbesteed 25 Mei 1894, gedurende de zomervacantie afgeverfd en geheel voltooid opgeleverd. De sedert lang voorgenomen verbouwing van school G aan de David Evekinkstraat werd in dit jaar onder handen genomen. Nadat bij het gehouden overleg met den Districts schoolopziener eene gewenschte wijziging in de plaat sing en afmeting van de gang en de inrichting der privaten was aangebrachtwerd het plan goedgekeurd de bestedingsstukken opgemaakt en de verbouwing, na gehouden aanbesteding op 5 Juli 1895, aan den minsten inschrijver H. van der Klip gegund voor f 8950,- De aanbesteding omvatte het gedeeltelijk afbreken en vernieuwen van den voorgevel met de verplaatsing der lichtkozijnen het wegbreken van het voorportaal, het verplaatsen van den ingang, het maken van drie nieuwe separatiewandenhet maken van nieuwe pn-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1895 | | pagina 22