16 genoemd Koninklijk besluit omschreven zijn, Alzoo kwamen te vervallen de scheikunde de natuurlijke historie, de technologie, dè aardrijkskunde, de geschiedenis, de staathuis houdkunde en de gymnastiek. Hierdoor zal een veel grooter aantal les uren dan tot nu toe kunnen gewijd worden aan het onderwijs in teekenen het vak, dat voor den aanstaanden handwerksman zeker de meeste waarde heeft. 2° de bepaling van den duur van den cursus. In plaats van 5-9 uur en van 1 September tot aan de groote vacantie, zal voortaan het onderwijs gegeven worden van 6—9 uur en van 1 September tot aan de Paaschvacatie. Deze maatregel is daarom toe- tejuichen, omdat het schoolbezoek na de Paasch- vacatie, vooral in de hoogere klassen, zeer ongeregeld was en zelfs na korten tijd ge heel verliep. 3° de opheffing van de le klasse van den voorbereidenden cursus, die tot nog toe uit twee klassen (Ia en Ib) bestond. Het onder wijs van klasse Ia zal nu in het vervolg gegeven worden aan de avond-herhalings&- school van school E (hoofd de heer Kesler), alwaar het meer eigenaardig te huis behoort dan bij het Middelb. Onderw. In den voor- bereidings-cursus wordt nu ook onderwijs 17 gegeven in de eerste beginselen der stel- en Meetkunde en in het Rechtlijnig teekenen en deze is alzoo een meer afdoende voorbe reiding voor den tweejarigen cursus van de eigenlijke Burger-avondschool geworden. 4o de invoering van de driemaandel jjksche rapportenook voor de leerlingen der Burger avondschool. Deze hebben ten doel de ouders der leerlingen, ook van die school, in te lichten omtrent de vorderingen hunner kin deren. Alleen zal moeilijk kunnen voldaan worden aan het voorschrift van art. 26 dat spieekt van „3 malen 's jaurs bij het begin van elke vacantie," aangezien de Burger avondschool slechts twee vacanties kent. 5° de bepaling, dat de aan de leerlingen der Burger-avondschool door B. en W. de sehool- behoeften van wege de gemeente geheel of gedeeltelijk kosteloos kunnen worden ver strekt. Tot die leermiddelen zijn voornamelijk gei eken.1 de groote teekenborden en goede passerdoozendie voor het onderwijs in het rechtlijnig teekenen gevorderd worden en die °m den hoogen prijs voor vele leerlingen onbereikbaar waren. Zij zijn aan een twaalf tal onvermogende leerlingen bij het begin van den cursus 1894-95 uitgereikt. 6o de beperking van de herexamens voor de leerlingen der Hoogere Burgerschool. B. D. 3.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1894 | | pagina 83