2 grooting voor 1894 de noodige gelden werden aange wezen. In het aantal en den toestand der overige brand- bluschmiddelen kwain geene wijziging of verandering. De inspectiën en beproevingen werden geregeld ge- honden. Personeel. De navolgende wijzigingen hadden plaats in het per soneel der brandweer. Van spuit 4 in de Hoven werd de brandmeester D. Muldek vervangen door B. J. Boersbroek. Bij den vasten aanjager in de Kastanjelaan werden tot Brandmeesters aangesteld A. de Groot, G. A. Bok horst en H. van der Klip. Bij slangenwagen No. 2, werd de Brandmeester H. L. Harmsen door A. G. Kerkmeijer vervangen. Bij slangenwagen No. 4, Nieuwstad, werd de Brand meester B. Peteri vervangen door J. Winkels. Rampen. Behalve eenige schoorsteenbranden, waarbij door de Brandweer geen hulp behoefde verleend te wordenont stond er een begin van brand op 2 Januari bij J. van Spankeren in de Waterstraat, die echter door de be woners en de hulp van den slangenwagen der politie werd gebluscht. 3 Op den 11 Mei ontstond er een belangrijke binnen brand bij Jaburg op de Markt, die door den met spoed aangevoerden slangenwagen der politie en de waterlei ding werd gebluscht, waardoor groote schade werd voor komen. Op den 22 Juni ontstond een binnenbrand bij A. J. Klaassen in de Hoven, welke door de bewoners met behulp van eenige manschappen van spuit 4, in den beginne werd onderdrukt. Op den 24 Juli ontstond een vrij belangrijke brand in de machinekamer der Broodfabriek, die echter met den meesten spoed met behulp van den aldaar ge- stationeerden slangenwagen en de waterleiding werd gebluscht. Op den 12 Augustus ontstond een begin van brand in de bewaarplaats van gedistilleerd in de distilleerderij achter de Groote Kerk, van de Firma H. D. Mispel blom Beijeii, welke door de tegenwoordigheid van geest der werklieden in den beginne werd gestuit, waardoor eene groote ramp werd voorkomen. Op den 6 October ontstond een belangrijk uitslaande brand in den stal met woning, behoorende bij de her berg „de Nieuwe Hertog," in de Hoven. Door de spoedig ter plaatse aanwezige spuiten uit de Hoven, met de bediening, werd de brand beperkt tot de schuur met hooizolder en bleef de daaraangrenzende woning gespaard. De oorzaken dier branden bleven ons onbekend.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 88