2 Door deze groote toename ontstond de drin gende noodzakelijkheid voor het betrekken van ruimere lokaliteit, waarin dan ook met bekwamen spoed door Uw College voorzien werd, door de beschikbaarstelling van de thans in gebruik zijnde lokalen in de Rosmolen, die voor de tegenwoordige inrichting en het be staande aantal leerlingen voldoende ruimte aanbieden. Evenals vorige jaren werd het onderwijs in het teekenen weder opgedragen aan den Heer L. E. Claus, die met veel toewijding en tot tevredenheid der Commissie dit onderwijs geeftvoor een goed deel acht de Commissie dezen teekencursus oorzaak van den toenemen- den bloei der Werkschoolzoodat zij meent krachtig op te mogen komen voor eene rege ling, zooals zij in den loop des jaars in haar advies aan Uw College heeft neergelegd. De teekencursus werd geregeld gevolgd door 30 leerlingen, waarvan 12 leerlingen zijn der werkschool die kosteloos tot dezen cursus wor den toegelaten; voldoende blijkt ook uit deze toeneming, hoezeer hier ter stede ook behoefte bestaat aan ambachts- teeken- onderwijs voor lien, die voor het overige om verschillende redenen de opleiding in de werkplaats ver kiezen in plaats van die der Werkschool. Materialen. Het verbruik vau diverse materialen be- 3 droeg dit jaar f 298.705, waarvan aan ver koopbare voorwerpen in de bijgevoegde be scheiden verantwoord is een bedrag van f 270,12, zoo dat voor verlies aan materialen en Yoor oefeningsstukken is te stellen een bedrag van f 22,58. Onder de opbrengst ad. f 276,12 is begrepen een bedrag van f 54,17 voor voorwerpen, teekentafels, kist voor een leerling enz. ten behoeve van de werkschool zelf strekkende tot uitbreiding van den inventaris. Bestuur. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering, daar bij de periodieke af treding ons medelidde heer II. L. Hamer, in Uwe vergadering van 6 November 1893 werd herbenoemd. Het Bestuur voornoemd, J P. MUIJDERMAN, Voorzitter. H. L. HAMER, Secretaris-Penningmeester. Zutphey 12 April 1894.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 86