10 die kinderen toe te laten, docli het mag van de Ge meente niet gevergd worden, het onderwijzend personeel en de lokaliteiten uit te breiden ten behoeve van kin deren, niet in deze Gemeente woonachtig. In de zitting van den Gemeenteraad van den 6 No vember 1893 is besloten tot invoering van herhalings- onderwijs in deze Gemeente. Het is te verwachten dat met dit onderwijs den 1 October 1894 een aanvang kan worden gemaakt. In de zitting van den Gemeenteraad van 5 Juni 1893 is besloten tot combinatie van de scholen B en C. De Commissie is overtuigddat de gecombineerde school in het najaar van dit jaar zal kunnen worden geopend, indien de verbouwing van school C, waar de gecombineerde inrichting zal worden geplaatst, niet te veel vertraging ondervindt. Naar aanleiding der opmerking van de Commissie, in het verslag over 1892, dat wijziging der verordening, regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel noodzakelijk isheeft de Commissie de opdracht ont vangen van het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, voorstellen te doen tot regeling dier bezoldiging. Yan die taak heeft zich de Commssie gekweten. Daar de besluiten van den Gemeenteraad omtrent de combinatie der scholen B en C en het stichten eener nieuwe school, ook wijziging der verordening, regelende het Openbaar Lager Onderwijs en die op de heffing en invordering van het schoolgeld noodzakelijk maakten, heeft de Commissie van het Dagelijksch Bestuur der Ge il meente ook de opdracht ontvangen, die verordeningen aan eene herziening te onderwerpen. Ook van die op dracht heeft zich de Commissie gekweten. Met belang stelling wacht zij over al die voorstellen de beslissing van den Gemeenteraad af. In de samenstelling der Commissie is geene verande ring gekomen. De heer B. B. Onderwater van Brand wijk, die aan de beurt van aftreding was, is in de Raadszitting van 4 December 1893 als zoodanig her benoemd. De vergaderingen der Commissie werden in het afge- geloopen jaar door geen der beide Schoolopzieners bij- gewoon 1. In den loop van dit jaar zullen de gewichtige wijzi gingen, in het vorige jaar in de inrichting van het Openbaar Lager Onderwijs voorbereid, naar alle waar schijnlijkheid tot stand zijn gekomen. De Commissie verwacht, dat deze eenen gunstigen invloed zullen uit oefenen op de resultaten van het Lager Onderwijs in deze Gemeente. De Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs A, G. KOK, Voorzitter. B. C. GOUDSMIT, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 82