8 De drie afgewezenen zijn allen in de V« klasse der Hoogere Burgerschool teruggekeerd. De twee vrouwelijke leerlingen der Ve klasse, die vóór het eind-examen de school hebben verlaten, hebben met goed gevolg het verge lijkend examen voor klerk bij de Telegrafie afgelegd. Aan hetzelfde examen heeft deel genomen een leerling der IIP klasse, die echter niet geslaagd is. Drie der bij het eind-examen geslaagde leerlingen hebben het admissie-exainen voor de Veeartsenijschool afgelegd, en twee hunner zijn tot die inrichting toegelaten. Twee leerlingen der lie klasse hebben het examen afgelegd, respectievelijk voor de Ma- chinistenschool en de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam en zijn beiden ge slaagd. De leerlingen hebben zich over het alge meen goed gedragen. Eene ongunstige uit zondering maakte echter een leerling der lie klasse, wiens insubordinatie van dien aard was, dat de Commissie van Toezicht zich verplicht heeft gezien op hem de hoogste straf, die ter harer beschikking staat, n.l. ver wijdering van de school gedurende eene maand, toe te passen. Leermiddelen De leermiddelen zijn in het afgeloopen jaar, OUW. waar dit noodig bleek, aangevuld, en dit wel 9 voornamelijk ten behoeve van het scheikundig onderwijs en de praktische oefeningen in het laboratorium. Het gebouw is behoorlijk onderhouden, en bevindt zich in goeden staat. Op verzoek van den Directeur is de aansluiting aan de Water, leiding tot stand gekomen, en daardoor in eene sterk gevoelde behoefte voorzien. II. Burger-Avondschool. Onderwijzend Geen wijzigingen zijn in het personeel der ersoneel. ieeraren voorgekomen dan de aftreding van den Heer B. Peteri als leeraar in het Recht lijnig en Bouwkundig teekenen (zie boven). Gedurende de vacature, die nog voortduurt, zijn de lessen in genoemde vakken gegeven door den Hulpleeraar J. Uiterwijk, die zich met de taak te eerder kon belastenomdat het aantal leerlingen der IR, IHe en IVe klasse, die alleen van dit onderwijs gebruik maken, weder zeer gering was. De tijdelijke Leeraren Bolderman, Surin- gar, Goudsmit, van der Stempel en Kesler Werden in de Raadsvergadering van 3 Juli weder als zoodanig herbenoemd voor het tijd vak van 1 September 1893 tot 1 September 1894, en wel op dezelfde voorwaarden als vroeger.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 75