6 blik f 2000, bedraagt, terwijl zijn voorganger bij diens vertrek f 2300,genoot. Tengevolge van eene daarover met den Heer Inspec teur gevoerde correspondentiemeenden wij echter beter te doen, aan ons voornemen vooralsnog geen uitvoering te geven. Het zal echter wel nauwelijks vermelding behoeven, dat wij ons thans te meer gedrongen gevoe len te zijner tijd met een dergelijk voorstel voor den dag te komen, en dat wel zoodra zulks met volle ad- haesie van den Inspecteur kan geschieden en dat wij vertrouwen dat alsdan bij U eene gunstige overweging zal vinden. Bij Koninklijk Besluit van 24 Juli 1893 n°. 24 werd Dr. Fockens leeraar in het Nederlandsch en Hoog- duitsch, benoemd tot Schoolopziener in het Arrondisse ment Groenlo. Yertrouwende dat de daaraan verbonden werkzaamheden zijne, tot nu steeds nauwgezette, plichts betrachting aan het Gymnasium niet in den weg zullen staankunnen wij ons niet anders dan oprecht verheu gen in die voor hem zoo eervolle onderscheiding. Wat ons college aangaat, ook daarin kwam geene verandering. Onder de door ons in het afgeloopen jaar behandelde onderwerpen is er een, dat eene bizondere vermelding in dit verslag verdient. In November 1.1. ontvingen wij van het Curatorium over het Erasmiaansch Gymnasium te Botterdam een af schrift van een aan Hare Majesteit de Koningin Weduwe- Begentes verzonden adres, waarbij wijziging van de 7 Koninklijke Besluiten van 21 Juni 1887, Stbl. n°. 105, en 106) werd gevraagd en wel in dien zin: dat le het onderwijs in de Wiskunde Yoor de leerlingen Diploma A worde ingekrompen en de daardoor vrij vallende lesuren voor de Nieuwe talen mogen bestemd worden 2e voor de leerlingen Diploma B na de 4e Klasse het onderwijs in het Grieksch vervalle, ten einde in de plaats daarvan eene betere opleiding in de Natuur kundige wetenschappen te stellen, bij instemming waarvan ons tevens werd verzocht daarvan door een adres van adhaesie te doen blijken. Na in onze vergadering van 29 November j.l. daar over het gevoelen van Bector en leeraren te hebben ingewonnen, besloten wij aan dat verzoek te voldoen niettegenstaande het advies van Heeren Docenten zeer verdeeld was. Daarbij viel het ons echter op, dat de Heeren Litteratoren bezwaren tegen de inkrimping van het onderwijs in het Grieksch te berde brachten, terwijl de Heeren Philosophen eene betere opleiding in de na tuurkundige wetenschappen voor Diploma B. beplei tende minder gunstig dachten over de inkrimping van de Wiskunde voor Diploma A. Ons echter kwam het voor, dat zoowel voor de aspi ranten voor Diploma A eenig meerder onderwijs in de Nieuwe talen, als voor die voor Diploma B eene betere voorbereiding in de Natuurkundige vakken zeer gewenscht is en dat zulks niet te verkrijgen is zonder dat voor beiden het onderwijs in een der andere vakken

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1893 | | pagina 70